Neįgaliesiems

„Žalgiris“ antrą kartą atstovaus Lietuvai UEFA Jaunimo lygoje

Paaiškėjo 2022–2023 metų sezono UEFA Jaunimo lygos turnyro dalyviai, tarp kurių – „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos nugalėtojas FK „Žalgiris“.

Vilniaus klubas prestižiniame UEFA Jaunimo lygos turnyre debiutavo 2021 metais. Lietuvai turėti komandą šiame turnyre padėjo pastaraisiais metais pagerinta pozicija UEFA klubinio futbolo reitinge bei įveiktas licencijavimo procesas.

Pernykštė patirtis leido žalgiriečiams mesti iššūkį Izraelio čempionui Haifos „Maccabi“ (patirti pralaimėjimai 0:3, 0:2). LFF stadione vykusi akistata pritraukė beveik tūkstantį žiūrovų ir leido sukurti įsimintiną šventę Lietuvos jaunimo futbolo bendruomenei.

Šiemet „Žalgiris“ pradės savo žygį žaisdamas UEFA Jaunimo lygos nacionalinių pirmenybių nugalėtojų varžybose, kuriose rungsis 32 komandos. Jos bus paskirstytos į poras, kurių laimėtojai, įrodę savo pranašumą dviejų rungtynių serijoje, pateks į antrąjį atrankos etapą.

„Žalgirio“ varžovai paaiškės rugpjūčio 31 dieną burtų ceremonijos metu Nione. Pirmojo etapo rungtynės turės būti sužaistos rugsėjo 14 ir spalio 5 dienomis.

„Smagu bus ir vėl matyti Lietuvos  komandą UEFA Jaunimo lygos atrankos etape. Pastaraisiais metais pastebime didesnį lietuvių susidomėjimą ir palaikymą mūsų komandoms Europos turnyruose: tiek suaugusiųjų, tiek jaunimo varžybose. Džiaugiuosi dėl mūsų jaunųjų žaidėjų, kuriems teks antrus metus iš eilės dalyvauti stipriausiame Europos jaunimo turnyre. Manau, tai padės jiems tobulėti ateityje bei stengtis kiekvieną dieną.

Tikiuosi, kad sirgaliai, kurie palaikė „Žalgirio“ vyrų komandą, taip pat palaikys ir savo jaunuosius klubo žaidėjus. Iki susitikimo stadione“, – linkėjo Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) direktorius Algirdas Kvalkauskas, vykdančios „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos čempionatą.

„Mūsų akademijai tai didelis pripažinimas už nuoseklų ir daug darbo kainuojanti procesą U15–U19 amžiaus etapuose. Patekimas į UEFA Jaunimo lygą kiekvienais metais yra mūsų tikslas ir motyvavimo įrankis, nuo pat tos dienos kai jaunimas peržengia U15 komandos duris. FK „Žalgiris“ vyrų komanda turi svajonę, mes tokią pačią turime ir jaunimo komandoje. Mes norime žaisti prieš Čempionų lygos komandų jaunimą ir kartas nuo kartų įkrėsti jiems į kailį.

Tik rungtyniaudami prieš stipriausius ir geriausius pasaulyje, galime tobulėti greičiau kaip akademija ir kiekvienas individualiai, nuo žaidėjo iki stadiono sargo. Neįsivaizduoju, kokia būtų euforija, jeigu pavyktų kuriais nors metais šiame turnyre susigrumti su Madrido „Real“, Dortmundo „Borussia“, „Manchester United“ ar „Liverpool“. Daug trenerių, žaidėjų palaiko šiais komandas ir tai būtų daugiau nei svajonių išsipildymas. Džiugu, kad turime kantrybės kaip organizacija eiti į priekį šio tikslo link“, – teigė futbolo akademijos „Žalgirietis“ techninis direktorius Justinas Baužys.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS