Neįgaliesiems

Gydytojai kineziterapeutai gilino žinias kursuose Kaune

Gegužės 8-9 dienomis Kaune buvo surengti kursai Lietuvos sporto medicinos specialistams kineziterapeutams.

Tai buvo jau antrieji panašaus pobūdžio kursai šiemet, šįkart jie buvo skirti kelio sąnarių traumoms, jų gydymui ir prevencijai.

„Turime kursus, skirtus būtent futbolo gydytojams, kineziterapeutams, ir kursai šįkart yra apie kelio sąnario traumas, menisko, raiščių plyšimus ir čia su mumis buvo ne vienas žinomas Lietuvos gydytojas, savo srities specialistas“, – pasakojo LFF sporto medicinos centro vadovas Regimantas Vasiliauskas.

Vienas tokių specialistų – sporto medicinos klinikos profesorius, biomedicinos mokslų daktaras prof. dr. Laimonas Šiupšinskas.

„Smagu tai, kad medicina pažengė pakankamai toli analizuojant ir ypač futbole medicina yra lyderiaujanti sritis visų kitų sporto šakų atžvilgiu. Futbolas gali džiaugtis dideliais pasiekimais moksle, tos visos naujovės yra pritaikomos čia ir dabar ir Lietuva tikrai nėra niekuo atsiliekanti nuo kitų šalių inovatyvių gydymo metodų prasme.

Dalis klausytojų yra ir buvę mano studentai, tad tikrai džiaugiuosi matydamas juos tobulėjančius ir einančius į profesionalumo pusę. Ši sritis yra tikrai plati ir, kiek matau, futbolo organizacijos noriai skatina medikus nuolat tobulėti ir tam sudaro geras sąlygas“, – teigė L. Šiupšinskas.

Tarp kursų dalyvių – ir Lietuvos rinktinių atletinio rengimo treneris Georgas Freidgeimas, kurio teigimu tokie kursai daug duoda ir treneriams.

„Man pačiam buvo labai įdomu išgirsti iš gydytojų pusės, kaip vyksta traumų prevencija, reabilitacija, labai svarbu tai išgirsti. Kadangi mes visi turime dirbti komandoje, kur aš, kaip atletinio rengimo treneris esu tarpinė grandis tarp vyriausiojo trenerio ir gydytojų, irgi turiu padėti rasti kompromisą, kad žaidėjai turėtų kuo mažiau traumų ir galėtų kuo greičiau grįžti į procesą”, – mintimis pasidalino buvęs rinktinės narys.

Jis taip pat šyptelėjo – jei medicina jo žaidimo laikais būtų turėjusi panašias galimybes, kaip dabar, ir jo paties žaidėjo karjera būtų galėjusi trukti ilgiau.

„Kaip futbolininkas prieš dešimt metų irgi esu turėjęs tokią traumą, dabar klausau pristatymų ir matau, kad jei tai būtų daroma mano laikais, savo karjerą būčiau prailginęs bent jau kokiais trimis metais, nes būtent dėl kelio skausmų ją teko baigti anksčiau.

Tai yra tikrai naudinga informacija ir kuo mes daugiau edukuosime, tuo tie procesai bus greitesni, geresni ir efektyvesni“, – vylėsi pašnekovas.

Tuo tarpu L. Šiupšinskas plačiau papasakojo apie kursų tematiką.

„Mano misija buvo su kolegomis pasidalinti mintimis ir žiniomis, kokią reabilitaciją turėtų atlikti sportininkas, gavęs kelio sąnario priekinio kryžminio raiščio traumą ir pasidalinti naujausiomis žiniomis, kur mokslas juda šiandien, kad tas sportininkas ne tik greičiau grįžtų į aikštę, bet ir kiek įmanoma saugiau pradėtų sportuoti po sunkios traumos, kuri tikrai yra dažna“, – pasakojo jis.

Savo ruožtu R. Vasiliauskas kolegoms palinkėjo nuolat gilinti savo žinias ir jas pritaikyti prisidedant prie sportininkų gydymo.

„Labai džiaugiuosi, kad tai jau tampa gražia tradicija, kai kasmet suburiame futbolo gydytojus vienoje vietoje ir kartu dalinamės žiniomis.

Šiemet tai jau antras kartas, kai turime tokią galimybę, esu dėkingas futbolo federacijai ir visiems gydytojams, kineziterapeutams linkiu nestovėti vietoje, atsinaujinti žinias ir gauti tą naują įkvėpimą, kad būtų galima teisingai padėti sportininkams“, – kalbėjo jis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS