Neįgaliesiems

„Anderlecht“ treneriai įvertino vizitą Lietuvoje: „Norime pritaikyti savo žinias Lietuvos futbolui“

Trečiadienį baigėsi tris dienas trukęs Briuselio „Anderlecht“ trenerių bei techninio direktoriaus vizitas Lietuvoje, kurio metu svečiai pasidalino teorinėmis ir praktinėmis savo žiniomis su Lietuvos akademijų treneriais.

Visas tris dienas seminarų ir praktinių užsiėmimų tematika skyrėsi – pirmadienį teorinis ir praktinis dėmesys buvo skiriamas žaidimui 5×5, o praktikoje su treneriais Vilniuje tai išbandė Alytaus „Dainavos“ U10 berniukų grupė.

Antrą vizito dieną veiksmas ir toliau tęsėsi sostinėje, o šį kartą buvo koncentruojamasi į žaidimo 8×8 subtilybes. Praktiniuose užsiėmimuose su svečiais iš Belgijos dalyvavo FM „Ateities“ U11 berniukų komanda.

Tuo tarpu paskutinę svečių vizito dieną – trečiadienį – svečių sulaukė ir Marijampolė. Čia pirmą dienos dalį vyko teorinis seminaras, jau skirtas žaidimui 11×11, o vėliau programa buvo pratęsta miesto manieže, kur su Belgijos specialistais dirbo Andriaus Veličkos treniruojami Lietuvos U15 vaikinų rinktinės kandidatai.

„Tokių specialistų atvykimas į Lietuvą ir parodytas dėmesys mums yra svarbus, turime, ko iš jų pasimokyti. Patys matome, kaip „Anderlecht“ sistema dirba, gal Lietuvoje pradėjome tai naudoti tik neseniai, bet ir pats, kaip U15 rinktinės treneris matau, kad ateinantys vaikai jau turi kitokį mąstymą ir jau matosi ta pridėta ranka.

Gal vaikams pamačius „Anderlecht“ trenerius pas juos buvo tas jauduliukas, bet dabar jiems baigėsi U15 etapas, dabar jie pereis į U16 etapą. Pasakiau jiems, kad jei nori kilti toliau, turi dirbti ir asmeniškai, ne tik klubuose“, – sakė A. Velička.

Vizitu Lietuvoje patenkinti liko ir Briuselio ekipos atstovai.

„Tai buvo mano pirmas kartas Lietuvoje, čia tikrai šalta, pas mus Belgijoje šiek tiek šilčiau. Tačiau treniruotes vedėme po stogu, čia turite geras sąlygas futbolui, puikią infrastruktūrą. Turėjome paruošę planą su skirtingais pratimais, susitikome su treneriu, pristatėme jam savo darbo metodologiją, principus, pačią filosofiją, taip pat iš arčiau susipažinome su Lietuvos futbolo struktūra, akademijomis, klubais ir nacionalinėmis rinktinėmis.

Norime pritaikyti savo žinias ir futbolo kultūrą Lietuvos futbolui, kad būtų galima auginti žaidėjus, gerinti jų ir visos Lietuvos futbolo kokybę“, – kalbėjo vienas iš į Lietuvą atvykusių trenerių Fredericas Deloozas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS