Neįgaliesiems

Lietuvoje lankosi „Anderlecht“ akademijos treneriai ir techninis direktorius

Šią savaitę Lietuvoje lankosi Briuselio „Anderlecht“ klubo akademijos treneriai bei techninis direktorius Jeanas Kindermansas.

Klubo delegacija į Lietuvą atvyko praėjusios savaitės pabaigoje ir spės apsilankyti tiek Vilniuje, tiek Marijampolėje, kur pasidalins  teorinėmis žiniomis, o vėliau – pagal „Anderlecht“ programą dirbančių akademijų trenerius supažindins ir su praktiniu procesu.

„Džiaugiamės sulaukę „Anderlecht“ trenerių ir techninio direktoriaus Lietuvoje. Vyksta treti bendradarbiavimo metai ir Lietuvoje turime tris dienas jų teorinių paskaitų ir praktinių dalių. Turėjome 5 prieš 5 modelio treniruotę, ryte buvo ir teorinė dalis su mūsų akademijų treneriais, techniniais direktoriais. Viena diena buvo skirta žaidimui 5×5, kita 8×8, o vėliau rinksimės Marijampolėje ir dėmesys bus skiriamas 11×11 žaidimui“, – akcentavo programos įgyvendinimo Lietuvoje vadovas Deimantas Bička.

Savo vizitu Lietuvoje džiaugėsi ir Belgijos komandos atstovai.

„Šio vizito tikslas labai paprastas – tai yra siekis apsikeisti turimomis žiniomis. Dėl COVID pandemijos buvome šiek tiek suvaržyti ir to daryti negalėjome. Esame labai laimingi atvykę į Lietuvą ir galėdami dalintis savo žiniomis apie jaunimo futbolo organizavimą. Turėjome teorinę dalį, o taip pat laukia ir praktinė dalis su 10-ies metų vaikais. Jie buvo labai entuziastingi ir kai kurie iš jų yra tikrai geri ir po kelių metų galintys pasiekti aukštesnį lygį“, – kalbėjo Belgijos akademijos techninis direktorius Jeanas Kindermansas.

D. Bička taip pat akcentavo, jog tokie vizitai su svečiais padeda pamatyti taisytinas vietas ir pasisemti gerų pamokų ateičiai.

„Tikslas visada yra kažką prisiminti ir sužinoti kažką naujo. Visas šitas modelis atėjo iš Belgijos, mes jį įsivedėme prieš 1,5 metų, galima pamatyti klaidas, kurias mes darome. „Anderlecht“ klubas eina į priekį, tam tikrus dalykus įsiveda naujai.

Buvo kalbėta apie žaidėjų, talentų identifikavimą, kokie dalykai yra svarbiausi. Vizitas trumpas, trys dienos, nesinorėjo koncentruotis į vieną amžiaus grupę ar tarpsnį, norėjome apimti  visą ugdymo procesą ir dėl to išskyrėme tris dienas“, – teigė D. Bička.

Tuo tarpu J. Kindermanso teigimu, Lietuvoje Belgijos komandos atstovai pastebėjo tai, kad treneriai yra entuziastingi ir nori semtis naujų žinių.

„Mano įspūdžiai apie Lietuvos futbolą pastaraisiais metais nepasikeitė. Mačiau labai entuziastingus trenerius, žmones, kurie prisiima atsakomybę dalintis savo žiniomis su savo akademijomis. Kai mačiau, kad daugybė įdomių žmonių dalyvavo ne tik mūsų veiklose čia, bet ir stovyklose Belgijoje ir kaip jie nori augti ir auginti naujus žaidėjus, galiu būti laimingas, kad „Anderlecht“ akademija buvo pasirinkta kaip partneriai padedant augti treneriams ir jauniems žaidėjams“, – sakė svečių atstovas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS