Neįgaliesiems

Danijos talentų kalvės specialisto patarimai – NFA auklėtiniams

Praėjusią savaitę Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) grupių treniruotes stebėjo ir teorines bei praktines sesijas treneriams bei futbolininkams pravedė Danijos FC „Nordsjælland“ klubo talentų atrankos vadovas ir šio klubo jaunimo komandų treneris Rene Klok.

23 metus futbole veikloje dalyvaujantis ir jau 17 metų talentų paieškoje dirbantis R. Klok pasidžiaugė galimybe iš arčiau pažvelgti į NFA užkulsius ir teigė, jog gavęs kvietimą iš savo gero draugo, Lietuvos U-21 rinktinės trenerio Carit Falch, ilgai negalvojo ir nusprendė atvykti.

„Pagrindinis mano vizito tikslas buvo susipažinti su Nacionalinės futbolo akademijos veikla, stebėjau šios abiejų grupių futbolininkus, nemažai kalbėjau su jaunaisiais žaidėjais ir treneriais apie psichologijos reikšmę futbole“, – sakė R. Klok.

Vienos sėkmingiausios Danijoje jaunųjų futbolininkų ugdymo akademijos atstovas neatmetė galimybės, jog artimoje ateityje jo atstovaujamo klubo ir NFA partnerystė dar labau sustiprės, o FC „Nordsjælland“ ekipą galės papildyti perspektyviausi akademijos futbolininkai.

„Savo viešnagės metu pastebėjau, jog jūsų jaunieji futbolininkai siekia tobulėti ir mokytis iš savo klaidų bei tapti geresniais žaidėjais. Jie yra atviri naujovėms ir greitai jas įsisavina. Su jais dirbti buvo vienas malonumas“, – pasakojo FC „Nordsjælland“ klubo talentų atrankos vadovas.

Danas nenorėjo išskirti nei vieno NFA auklėtinio, bet pokalbių su treneriais metu, R. Klok išskirstė U-15 amžiaus grupės žaidėjus į keletą tipų – nugalėtojus, kuriančius, komandinį žaidimą propaguojančius ir tuos, kurie laikosi žaidimo drausmės.

„Kalbėdamas su treneriais leidau suprasti kokio tipo žaidėjus jie turi, paklausiau  jų kokio tipo jie norėtų turėti ir kaip tai pasiekti. Galbūt žaidėjo tipą reikėtų pakeisti, perkeliant jį rungtyniauti į kitą poziciją, bet čia jau trenerių darbas, palikau jiems tai spręsti“, – sakė R. Klok.

Šiaurinės Europos valstybės atstovas NFA pasirinko neatsitiktinai. Prieš savaitę Danijoje viešėjo akademijos treneriai Rokas Garastas ir Kęstutis Deltuva, o šį kartą FC „Nordsjælland“ atstovas atvyko susipažinti su mūsų šalies futbolo akademijos veikla.

„FC „Nordsjælland“ klubo akademija yra puikus pavyzdys mums, todėl mes džiaugiamės užmezgę ryšius su jais. Jie yra vieni iš lyderių Danijoje pagal jaunųjų žaidėjų integracija į vyrų futbolą ir nuolat išugdo aukščiausio lygio talentus. Jų klubo pagrindinėje komandoje nuolat rungtyniauja 4-5 U-19 amžiaus grupės futbolininkai, o tai daug ką pasako. Tikimės, jog mūsų tarpusavio bendradarbiavimas ir toliau plėtosis ir mes gausime iš to apčiuopiamos naudos“, – kalbėjo NFA direktorius Henrikas Grigas.

 

 

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS