Neįgaliesiems

NFA tęsia bendradarbiavimą su pirmaujančia Danijos akademija

Nacionalinė futbolo Akademija (NFA) toliau semiasi gerosios praktikos pavyzdžių užsienyje. NFA direktorius Henrikas Grigas praėjusią savaitę susipažino su vienos geriausių Danijoje – „Nordsjaelland“ klubo akademijos darbu ir metodine medžiaga.

„Nordsjaelland“ klubas yra vienas pirmaujančių Danijoje pagal jaunimo ugdymą ir parengtus žaidėjus Danijos jaunimo rinktinėms. Viena jauniausių komandų praėjusį sezoną Danijos čempionate užėmė trečią vietą bei pateko į UEFA Europos lygos trečiąjį atrankos etapą.

Jau anksčiau Lietuvos jaunieji talentai dalyvavo ne vienoje „Nordsjaelland“ klubo rengiamoje stovykloje. Pasak H. Grigo, pastarasis vizitas Danijoje buvo visapusiškai naudingas ir tikimasi dar glaudžiau bendradarbiauti įvairiais klausimais: „Kelionė buvo labai produktyvi. Stebėjau ir „Nordsjaelland“ administracinį darbą, ir klube vykdomą sportinį procesą. Nors su šiuo klubu palaikome ryšius jau ankščiau, šiame susitikime su klubo techniniu direktoriumi aptarėme oficialaus bendradarbiavimo galimybes.

Tariamės dėl mūsų akademijos metodologijos tobulinimo pagal „Nordsjaelland“ gerąją praktiką, taip pat trenerių konsultacijas ir stažuotes. Aptarėme mūsų perspektyviausių žaidėjų galimybes dalyvauti peržiūroje „Nordsjaelland“ klube. Sėkmingo pasirodymo atveju, mūsų žaidėjams bus atvertos durys į Danijos klubą. Tam prireiks laiko, bet ta linkme dirbsime sunkiai“, – pasakojo H. Grigas.

Vizito Skandinavijos šalyje metu, NFA vadovas kartu su Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės treneriu Caritu Falchu susitiko ir su Danijos U-21 rinktinės strategu Nielsu Frederiksenu. Šiuo metu Danijos U-21 rinktinė užima antrąją vietą Europos čempionato atrankos grupėje, o su danų bendraamžiais rugsėjo 11 d. Gargžduose susitiks ir Lietuvos jaunimo rinktinė.

„Danijos futbolo federacija mus priėmė labai šiltai. Su jaunimo rinktinės treneriu diskutavome apie prieš 10-15 metų danų nuveiktus darbus bei pagrindinius faktorius, kurie pakėlė jų jaunimo pasirengimo lygį į tokias aukštumas. Aptarėme pagrindines problemas ir iššūkius savo rinktinėse, kalbėjomės apie esminius techninius aspektus. Manau, jog turėjome tikrai konstruktyvų ir įkvėpiantį susitikimą“, – tvirtino H. Grigas.


Tuo pačiu metu vyko ir vienas garsiausių jaunųjų futbolininkų turnyrų Danijoje – „Brondby Cup“. NFA direktorius stebėjo NFA U-15 auklėtinių pasirodymą ir aptarė žaidimą su kolegomis iš užsienio.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS