Neįgaliesiems

Finišavo LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybės

Praėjusį savaitgalį finišavo 2017 m. LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybės, kuriose šiemet varžėsi devynios komandos. Pasibaigus atkaklioms, intriguojančioms ir dažniausiai sunkiai nuspėjamoms kovoms, apžvelgsime kaip kiekvienai komandai sekėsi rungtyniauti šiame sezone.

Nugalėtoja „Gargždų Pramogos-SC“ komanda (38 tšk.) – sezoną pradėjusi neįspūdingai, vos išlaikyta minimalia pergale 1:0 prieš SC-FK „Akmenės Cementą“ ir pralaimėjimu išvykoje 1:2 FA „Šiauliai“ ekipai, vėliau gargždiškiai įsižaidė ir rezultatyvia pergale 8:0 prieš „Miniją“ pradėjo savo net trylikos nepralaimėtų rungtynių seriją, kurioje buvo net 11 pergalių ir dvejos lygiosios. Tokia serija leido dar pirmajame rate įsitaisyti turnyrinės lentelės viršūnėje, o per antrąjį ratą net gerokai atitrūkti nuo persekiotojų, kad jau likus trims turams buvo užsitikrintas nugalėtojų titulas. Tiesa, paskutinėse sezono rungtynėse gargždiškiams nepavyko nusiteikti rimtai kovai prieš „Širvėną“ ir sezoną užbaigė pralaimėjimu tokiu pačiu rezultatu 0:8, kokiu pasiekta pergale buvo pradėję savo pergalingą žygį.

II vietos laimėtoja Biržų „Širvėna“ (32 tšk.) – skirtingai nei nugalėtojai sezoną pradėjo galingai pergale 7:0 prieš „Babrungą“ ir per septynis pirmus turus išvengė pralaimėjimų bei kelis turus pirmavo komandų rikiuotėje. Tačiau pirmąjį ratą pabaigė skaudžiu pralaimėjimu savo aikštėje 2:5 prieš „Gargždų Pramogos-SC“ ir prieš sezono pertrauką užleido lyderės poziciją. Antroje sezono pusėje pirmos dvejos rungtynės nieko prasto nežadėjo, bet vėliau per ketverias rungtynes surinktas vos vienas taškas biržiečius eliminavo iš kovos dėl nugalėtojų titulo, o jei ne pergalė priešpaskutiniame ture prieš „Juventą-99“, dar ir dėl antrosios vietos būtų tekę rimtai pakovoti. Vis gi sezonas užbaigtas skambia pergale 8:0 prieš nugalėtojus, o komandos rezultatyviausias žaidėjas Marius Ligeika, hetriku paskutinėse išsiveržė į pirmąją vietą (13 įvarčių) ir tarp visų lygos žaidėjų.

III vietos laimėtoja Kretingos „Minija“ (28 tšk.) – prieš sezoną atsinaujinusi „Minija“ jau šį sezoną siekė naujų tikslų, kurie gal net kitąmet leistų sugrįžti į LFF I-ąją lygą. Bet vos keturi taškai per pirmus penkis turus bei skaudus pralaimėjimas, futbolo klubo vadovus privertė „pakoreguoti“ šio sezono strategiją. Pasikeitus vyr. treneriui, „Minija“ pradėjo siekti pergales ir dar iki sezono vidurio grįžo į turnyrinės lentelės vidurį. Per antrojo rato pirmus keturis turus surinkusi tiek pat taškų kaip per pirmąjį ratą, „Minija“ įsitraukė į kovą dėl prizinių vietų. Tiesa, vėliau sekė pora prastesnių rungtynių kai paskutinėmis minutėmis paleistos pergalės prieš „Širvėną“ ir išvykoje prieš SC-FK „Akmenės Cementą“, vėl nubloškė kiek atgal. Vis gi palankūs kitų varžovų rungtynių rezultatai bei „kertinės“ sezono pergalės prieš FA „Šiaulius“ (3:2 ir 2:0) ir paskutinė pergalė 2:1 prieš „Atlantą B“ leido „Minijai“ iškovoti trečiąją vietą.

IV vieta – FA „Šiauliai“ (28 tšk.) – pralaimėtu Šiaulių miesto derbiu pradėjusi ekipa, vėliau pirmajame rate gan greitai, net kovose su lyderiais, rinko taškus ir ilgą laiką laikėsi pirmajame trejetuke. Bet nelaimėtos svarbios kovos su „Minija“ ir „Atlantu B“, kiek komplikavo FA „Šiaulių“ komandos padėtį. Antrajame rate šiauliečiai rungtyniavo gan permainingai per pirmus du turus vos taškas pasiektas kovose su „Juventa-99“ ir „Gargždų Pramogos-SC“, vėliau sekė dvi pergalės prieš „Babrungą“ ir „Širvėną“, tačiau vėl du turai ir tik taškas rungtynėse su SC-FK „Akmenės Cementu“ ir „Minija“. Sezonas baigtas dvejomis pergalėmis, bet kova dėl trečiosios vietos pralaimėta, tik dėl prastų tarpusavio rungtynių su „Minija“ (2:3 ir 0:2).

V vieta – Klaipėdos „Atlantas B“ (24 tšk.) – sezonas lyg ir pradėtas neprastai ir per pusę pirmo rato surinkta nemažai taškų, bet du pralaimėjimai „Širvėnai“ ir SC-FK „Akmenės Cementui“ kiek kirto per „Atlanto B“ komandos ambicijas. Kiek stabilesnis žaidimas antroje sezono pusėje ir pagrindinės komandos žaidėjų didesnė įtaka leido „Atlantui B“ sugrįžti į kovą dėl trečiosios vietos, tačiau du pralaimėjimai tiek FA „Šiauliams“, tiek „Minijai, nors abejose rungtynėse buvo ir laimėti pirmieji kėliniai, „Atlantą B“ privertė tenkintis tik penktąja vieta.

VI vieta – Akmenės SC-FK „Akmenės Cementas“ (19 tšk.) – sezono pradžioje neprastos rungtynės su būsimais nugalėtojais bei pergalė prieš autsaiderį, žadėjo komandai neprastą sezoną, bet per sekančius tris turus pralaimėjus „Širvėnai“, FA „Šiauliams“ ir „Minijai“, sunku buvo tikėtis, kad pavyks įsitaisyti aukščiau turnyrinės lentelės vidurio. Tas viltis kiek atgaivino sėkminga pirmojo rato pabaiga bei pergalės prieš „Atlantą B“ ir „Atmosferą“, bet kai vėliau sekusiose rungtynėse dažniausiai teko tenkintis lygiosiomis, tai ir taškų kraitis ne taip didėjo kaip komandai norėjosi. Paskutiniuose dvejose turuose pasiekus pergalę prieš „Atmosferą“ (3:1) ir lygiosios (1:1) su „Juventa-99“ leido aplenkti šias komandas kovoje dėl šeštosios vietos.

VII vieta – Mažeikių „Atmosfera“ (17 tšk.) – dar viena komanda kuri gan grai pradėjo sezoną, ypač rungtyniaudama savoje aikštėje, bet prasta pirmojo rato pabaiga „Atmosferai“ neleido pakovoti dėl aukštesnių vietų. Mažeikių komanda rinko taškus prieš aukščiau stovinčias komandas, bet su tiesioginiais varžovais SC-FK „Akmenės Cementas“ ir „Juventa-99“ per ketverias rungtynes iškovojo vos tris taškus ir tik vienu įvarčiu geresnis bendras įvarčių skirtumas „Atmosferai“ leido aplenkti „Juventą-99“.

VIII vieta – Šiaulių „Juventa-99“ (17 tšk.) – šią komandą galima laikyti šio sezono „juodoju arkliuku“ (ir ne todėl kad juodos spalvos aprangos). „Juventa-99“, ko gero, daugiausia patirties tarp visų lygos komandų turinti ekipa, prieš bet kurį varžovą iki rungtynių pabaigos kovodavo dėl taškų. Vien jau sėkmingi Šiaulių miesto derbiai, parsivežti taškai iš Kretingos bei Naujosios Akmenės bei dukart rimti pasipriešinimai pirmenybių nugalėtojams, parodo, kad „Juventos-99“ komanda dar turi daug parako. Komandos rezultatų sunkų nuspėjamumą rodo ir tai, kad „Juventa-99“ daugiausiai kartų (5 kartus) rungtynes baigė lygiosiomis ir nors pirmenybes baigė tik aštuntoje vietoje, ji daugiau nei pusėje rungtynių rinko taškus.

IX vieta – Plungės „Babrungas“ (0 tšk.) – jaunai komandai sezonas susiklostė nesėkmingai ir per pirmąjį ratą daugumai kilo klausimas, kada komanda ne tik iškovos pirmąjį tašką, bet kada įmuš ir pirmąjį savo šio sezono įvartį. Per visą pirmąjį ratą nei to, nei to „Babrungui“ nepavyko padaryti. Antroje sezono pusėje „Barungas“ jau labiau pasipriešindavo varžovams, o arčiausiai taškų buvo vienuoliktojo turo rungtynėse su SC-FK „Akmenės Cementu“, kai krito ne tik du pirmieji įvarčiai, bet ir buvo dukart pirmauta, bet pralaimėta ir ši kova rezultatu 2:3. Per šešioliką rungtynių neiškovojusi nei taško „Babrungo“ komanda pasiekė savotišką šio amžiaus antirekordą, „pranokdama“ 2006 m. Skuodo „Šarūno“ (1 taškas per 20 rungtynių) ir 2002 m. Salantų „Salanto“ (2 taškai per 14 rungtynių) pasirodymus.

Parengė Modestas Jackus (KLFF)

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS