Neįgaliesiems

Prasidėjo naujasis futbolo ugdymo organizacijų sertifikavimo sezonas, tarp kriterijų – ir naujovės

Pamažu įsibėgėja naujasis futbolo ugdymo įstaigų sertifikavimo sezonas.

Dar prieš kurį laiką buvo patvirtintos visos organizacijos, kurios dalyvaus šiame sertifikavimo sezone.

Taip pat buvo gauti ir keli naujų organizacijų prašymai – juos pateikė MB „Naujoji karta“, FK „Gintra“, VšĮ Prienų futbolo mokykla, FKS „Ukmergės akademija“, VšĮ FK Aukštaitija („Ekranas“), VšĮ FK „Gintaras“, VšĮ „Elektrėnų savivaldybės futbolo akademija“, VšĮ „A. Narbekovo futbolo akademija“, VšĮ „Visagino futbolo centras“, VšĮ „Minijos futbolo akademija“.

Tiesa, ne visos organizacijos sertifikavimo procese galės dalyvauti – MB „Naujoji karta“ neatitinka vieno iš pagrindinių reikalavimų – „sportinės veiklos vertinimo kriterijai“, t. y. nei viena organizacijos komanda nedalyvauja LVJUFA organizuojamose varžybose, todėl dalyvauti sertifikavimo procese organizacija negali.

Tuo tarpu FKS Ukmergė neatitinka kito kriterijaus – „Organizacija vykdo nepertraukiamą futbolo ugdymo veiklą netrumpiau kaip 2 dvejus metus nuo įregistravimo datos“, todėl dalyvauti sertifikavimo procese ši organizacija taip pat negali.

O VšĮ Futbolo mokyklos „Olimpas“ organizacija nebeatitinka vieno iš pagrindinių reikalavimų – „Sportinės veiklos vertinimo kriterijai“ t. y.  nei viena organizacijos komanda nedalyvauja LVJUFA organizuojamose varžybose, todėl dalyvauti sertifikavimo procese ši organizacija toliau nebegali ir suteiktas 1 žv. sertifikatas nuo  2023-08-01 nebegalioja.

Organizacijos pateikė savo dokumentus vertinimui, o vertinimas vyksta spalio-lapkričio mėnesiais.

Šiame sezone tarp kriterijų yra ir keletas naujienų, viena iš bene svarbiausių – akademijose bus skatinimas ir naujų futbolo teisėjų pritraukimas.

„Šiais metais teisėjų darbas futbolo aikštėse ne sykį buvo po padidinamuoju stiklu, todėl norime ir savo sertifikuojamose organizacijose didinti dėmesį teisėjavimui.

Akademijų auklėtiniai bus skatinami imtis teisėjo darbo ir teisėjauti atitinkamo lygio vaikų ir jaunimo rungtynėse, patirti, ką reiškia darbas aikštėje su teisėjo švilpuku.

Teisėjų šiuo metu labai trūksta visoje Europoje, tad ir Lietuvoje tam norime skirti padidintą dėmesį ir skatinti jaunimo susidomėjimą teisėjo darbu“, – kalbėjo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) jau kurį laiką reguliariai lankėsi įvairiuose Lietuvos miestuose, futbolo ugdymo organizacijose pristatydami teisėjavimą kaip veiklą.

Kitos svarbios sertifikavimo sezono datos:

– 2023 m. lapkričio – 2024 m. birželio mėn. vykdomi ekspertų vizitai organizacijose.

– 2024 m. liepos mėn. vykdomi galutiniai vertinimai.

– 2024 m. rugpjūčio mėn. Organizacijoms įteikiami atitinkamo lygmens sertifikatai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS