Neįgaliesiems

Siekiantiems sporto vadybos aukštumų – galimybės mokytis iš Europos profesionalų

Motyvuota, auganti ir kompetentinga komanda – viena svarbiausių kiekvienos organizacijos sėkmės dedamųjų.

Lietuvos futbolo federacija (LFF), siekdama Lietuvos futbolo industrijai paruošti aukščiausio lygio sporto vadybos profesionalus, visiems savo darbuotojams suteikia galimybę mokytis ir įgyti patirties prestižinėje UEFA akademijoje, studijuojant futbolo vadybą. Pabaigus šiuos mokslus, kiekvienas akademijos dalyvis gauna visame pasaulyje pripažįstamą UEFA Certificate in Football Management (CFM).

Pasak LFF generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus, komandos profesinis augimas ir kompetencijų ugdymas – vienas svarbiausių federacijos, kaip darbdavio, tikslų. Šio tikslo įgyvendinimui federacija darbuotojus aktyviai skatina dalyvauti įvairiuose kvalifikacijos kėlimui reikalinguose mokymuose ir kursuose.

UEFA CFM galima vadinti viena vertingiausių futbolo vadybos programų, kuri skirta visiems dirbantiems futbolo organizacijose ir norintiems iš pagrindų suprasti, kaip sėkmingai ir efektyviai dirbti futbolo industrijoje. 350 valandų teoriniuose ir praktiniuose kursuose kiekvienas dalyvis gauna futbolo vadybos, strateginio ir veiklos valdymo, rinkodaros ir rėmimo, komunikacijos bei renginių vadybos žinias, kurias parengė aukščiausio lygio sporto vadybos ekspertai ir mokslininkai iš viso pasaulio. UEFA akademiją jau baigė dešimtys LFF darbuotojų.

 

UEFA akademija taip pat organizuoja futbolo lyderystės ir vadybos (UEFA DFLM), moterų futbole lyderystės programa (WFLP), strateginės komunikacijos kursą – visose šiose programose yra dalyvavę LFF darbuotojai. 

„Įsitikinome, kad UEFA akademija atneša akivaizdžius rezultatus federacijai – ne tik teigiamus LFF darbuotojų atsiliepimus, bet ir naujas jų idėjas, padidėjusį žinių bagažą bei realią pažangą praktinėje veikloje. Pristatydami 2021 m. biudžeto ataskaitą akcentavome nuo 2018 metų sumažėjusį darbuotojų skaičių“, – sako LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius.

Tarptautinė patirtis pritaikoma Lietuvos futbolo federacijoje

2019 m. Lietuvoje vykusių CFM kursuose dalyvavo LFF licencijavimo vadovas Karolis Dieninis. Jis CFM kursus pradėjo tik pradėjęs dirbti federacijoje ir džiaugiasi šiuo savalaikiu sprendimu, nes tai suteikė ne tik esminių futbolo vadybos ir administravimo, marketingo ir komunikacijos, strateginio valdymo ir kitų bendrųjų bei specifinių žinių, bet taip pat suteikė galimybę susipažinti su UEFA struktūra, veiklos sritimis.

„Didelį įspūdį paliko programos lektorių asmenybės ir kompetencija. CFM diplomas man suteiks galimybę ateityje dalyvauti jau aukštesnės pakopos UEFA Academy mokymo programose. Neįtikėtina, jog prieš kelis metus rašydamas sporto vadybos bakalauro ir magistro darbus universitete, analizavau ir citavau profesorių Jean-Loup Chappelet, o CFM programos baigiamąjį darbą gyniausi prieš tą patį profesorių, sėdėdamas nuo jo 1 metro atstumu“, – įspūdžiais dalinosi K. Dieninis. 

Šiuo metu CFM kursus lanko ir aštuonerius metus federacijoje dirbantis komunikacijos vadybininkas Robertas Každanas. Jis džiaugiasi šia federacijos suteikta galimybe pagilinti savo žinias, susipažinti su kolegomis iš kitų šalių ir pasidalinti gerąja praktika. 

„Studijų metu kurso dalyviai įdėmiai susipažino su 10 futbolo teminių sričių, dalyvavo seminaruose, intensyviai sprendė testus bei galėjo pasikeisti savo patirtimi, perspektyva ir patarimais. Šie kursai suteikė geresnį teorinį pažinimą ir padėjo man suformuoti tam tikrus veiklos principus bei strateginį planavimą, propaguojamą UEFA organizacijoje“, – teigia R. Každanas. 

Geroji praktika iš Europos profesionalų

Siekdama Lietuvos futbolo progreso ir augimo, LFF savo darbuotojams sukuria reikiamas sąlygas stažuotis ir semtis patirties tarptautinėse futbolo federacijose, siekiant užsienio šalių gerąją praktiką perduoti Lietuvai. 

Praėjusiais metais Prancūzijos ir Ispanijos futbolo federacijose stažavęsis LFF Esporto vadovas Edgaras Abromavičius sako, kad vienas efektyviausių būdų, norint siekti pažangos Lietuvos futbole – imti ir naudotis lyderiaujančių futbolo federacijų praktiniais pavyzdžiais ir patirtimi.

„Turėjau unikalią galimybę susipažinti su tarptautinių federacijų veikla iš vidaus, jų strategija, įgyvendinamais projektais ir ateities planais, o kartu – pristatyti LFF įgyvendinamus skaitmeninius projektus ir ateities planus bei gauti vertingų įžvalgų ir patarimų LFF veiklai inovacijų srityje. Esportas – puiki terpė skirtingų šalių futbolo federacijų bendradarbiavimui. Tikrai turime ko vieni iš kitų pasimokyti ir atrandame galimus bendrus sąlyčio taškus, vystant esporto ir skaitmeninius produktus“, – sako E. Abromavičius.

Įkūrė „Neformalią LFF kultūros tarybą“   

LFF darbuotojai dalyvauja ne tik savo pasirinktuose tobulinimo kursuose, bet kolektyvui yra organizuojami ir bendri mokymai. Būtent po tokių, vidinės komunikacijos mokymų, gimė vienas iš naujausių LFF projektų – federacijoje įkurta „Neformali LFF kultūros taryba“, kurios tikslas yra puoselėti organizacijos vidinę kultūrą, rūpintis darbuotojų savijauta ir motyvacija. Tai – pačių darbuotojų iniciatyva gimęs projektas ir jos nariai buvo išrinkti kolektyvo balsavimu.

„Federacija visuomet palaiko darbuotojų idėjas ir iniciatyvas. Tokie projektai, gimę pačios organizacijos viduje, turi itin daug potencialo kurti realią vertę. Naujosios tarybos tikslas – rūpintis organizacijos vidine kultūra, išlaikyti visus darbuotojus pozityvius ir motyvuotus. 

Taip pat didelis dėmesys yra skiriamas atvirumui ir komandiniam darbui. Dirbant viename kumštyje, būnant atvirais ir nebijančiais dalintis kritika, atsiveria galimybės geriau pažinti vieniems kitus, o tai itin svarbu, siekiant pažangos ir gerų rezultatų. Džiaugiuosi LFF iniciatyvia, motyvuota ir tobulėjančia komanda, sėkmingai dirbančia šalies futbolo labui“, – sako LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS