Neįgaliesiems

A. Voskunovičius apie laukiantį pasaulio čempionatą: „Susidomėjimo tikrai yra daug“

Vienas didžiausių sporto renginių Lietuvos istorijoje nenumaldomai artėja – iki FIFA pasaulio salės futbolo čempionato lieka mažiau nei 5 mėnesiai.

Tokio lygio turnyre debiutuoti ruošiasi ir Lietuvos salės futbolo rinktinė. Vienas jos narių – Albertas Voskunovičius.

Ilgą savo karjeros dalį futbolininkas derino lauko futbolą ir žaidimą salėje, tačiau pastaraisiais metais koncentruojasi tik ties futsalu, kur yra vienas svarbiausių tiek rinktinės, tiek ir Kauno „Žalgirio“ narių.

Būdamas rinktinės nariu, A. Voskunovičius iš arti galėjo stebėti rinktinės augimą ir tobulėjimą. Jo teigimu, rinktinė per pastaruosius metus patobulėjo pastebimai.

„Iš tikro metus vertinu labai gerai, tai parodo ir rezultatai, kai žaidėme Jonavoje atrankos į Europos čempionatą rungtynes, labai patobulėjome taktiškai. Manau, kad progresas tikrai yra, bet dėl COVID-19 turėjome gana didelę pauzę. Visgi dabar viskas yra tvarkoje, turime laiko ir ruošiamės“, – teigė futbolininkas.

Turnyras turėjo įvykti jau praėjusiais metais, tačiau dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos teko priimti sprendimą ir jį nukelti į šiuos metus.

Kaip sakė A. Voskunovičius, toks sprendimas gali būti priimtas iš dviejų pusių.

„Iš vienos pusės gal ir negerai, kad čempionatas buvo nukeltas, nes tuo metu tiek aš, tiek kiti mano komandos draugai buvome savo pike tiek fiziškai, tiek taktiškai, bet iš kitos pusės – turime daugiau laiko pasiruošimui“, – akcentavo futbolininkas.

Į turnyrą suvažiuos pajėgiausios viso pasaulio komandos, o išbandyti jėgas aukščiausiame lygyje bei pamatyti savo galimybes nori ir pats žaidėjas. Esą tokie susitikimai geriausiai parodo, kaip vyksta tobulėjimas.

„Tai yra svajonės išsipildymas – kiekvienas žaidėjas svajoja sužaisti pasaulio čempionate. Pats asmeniškai esu 100% motyvuotas juodai dirbti, kad užsitarnaučiau vietą rinktinės sudėtyje ir kad pavyktų kaip įmanoma geriau pasirodyti pasaulio čempionate ir pasiekti aukščiausius rezultatus“, – mintimis dalinosi žaidėjas.

Jis teigė taip pat tikintis, jog sėkmingas pasirodymas pasaulio čempionate gali tapti tramplinu į dar pajėgesnes komandas ir Lietuvos salės futbolininkams.

„Visas pasaulis mus stebės,  dauguma žmonių nežino, kaip mes mokame žaisti futsalą ir ką mes galime parodyti.

Aš manau, kad sėkmingai sužaidus pasaulio čempionate tikrai gali būti pastebėtass ir taip atsivertų durys į kitus klubus“, – akcentavo A. Voskunovičius.

Pasaulinio masto artėjantis renginys nepalieka abejingų ir mūsų šalyje – A. Voskunovičiaus teigimu, pastaraisiais metais jaučiasi ženkliai išaugęs susidomėjimas salės futbolu bei būsimu čempionatu.

„Lietuvoje žmonės tikrai pradėjo domėtis futsalu, pats asmeniškai esu ne sykį matęs ir girdėjęs žmones kalbant apie futsalą ir pasaulio čempionatą, tad susidomėjimo tikrai yra pakankamai daug“, – teigė futbolininkas.

Šiemet dar sykį su „Žalgirio“ komanda Lietuvos čempionu bei LFF futsal taurės laimėtoju tapęs A. Voskunovičius tikina, jog pastaraisiais metais išaugęs Lietuvos čempionato lygis prisideda ir prie rinktinės augimo.

„Lietuvos futsalas tikrai tobulėja, kiekvienais metais atsiranda vis daugiau konkurencijos, naujų komandų, pas pačius žaidėjus atsiranda profesionalus požiūris į futsalą“, – sakė futbolininkas.

Nepaisant iššūkių, kuriuos turnyro organizavimui sukelia pasaulinė pandemija, A. Voskunovičius tikisi, jog sirgaliai Lietuvoje galės išvysti aukščiausio lygio renginį bei pajausti pačias geriausias emocijas.

„Tai yra didelis iššūkis visiems, tiek organizatoriams, tiek ir mums žaidėjams. Istorinė galimybė, gaila, kad pasaulyje vis dar turime pandeminę situaciją, tačiau tikimės, kad ji pagėrės ir galėsime džiaugtis gyvu palaikymu arenose“, – vylėsi futbolininkas.

Čempionatas Lietuvoje vyks rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis. Finalinio etapo kovos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS