Neįgaliesiems

„Kairat“ viceprezidentas apie pasaulio salės futbolo čempionatą: „Lietuva savo darbą atliko puikiai“

Kai „Kauno Žalgiris“ antradienį pradėjo 2021-2022 metų UEFA futsal Čempionų lygos kampaniją, „Žalgirio“ arenoje buvo galima sutikti ir ne vieną salės futbolui nusipelniusį veikėją. Tiesa, dauguma jų buvo susiję „Levante“, „Barcelona“ ar Oršos „Viten“ klubais.

Tačiau rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Levante“ ekipų stebėjo ir Almatos „Kairat“ klubo viceprezidentas Adilas Šaripkulovas, kuris prieš skrydį į Rimini miestą Italijoje (į „Kairat“ Čempionų lygos rungtynes), užsuko darsyk į areną, kuri pasaulio čempionate jam sukėlė puikių emocijų.

„Lietuva yra mano tarpinė stotelė. Norėjau pamatyti žaidžiančias „Barcelona“ ir „Levante“ ekipas ir pamačiau, kad jos yra aukštesnio lygio nei Lietuvos ar Baltarusijos čempionai. Tačiau šiai dienai aš to neakcentuočiau. Kur kas svarbiau, kad jūsų šalyje vyksta tokios lygio rungtynės, nes tai yra pagrindinis dalykas, norint vystyti sporto šaką vienoje ar kitoje šalyje“, – sakė A. Šaripkulovas.

Prieš mažiau nei mėnesį pasibaigusiame pasaulio salės futbolo čempionate Kazachstanas galutinėje rikiuotėje liko ketvirtas. Toje rinktinėje žaidė ir ne vienas „Kairat“ ekipos narys.

„Kalbant apie pasaulio čempionatą, girdėjau nuomonių, kad buvo klaida organizuoti pasaulio čempionatą Lietuvoje. Nesąmonė. Aš kaip tik manau, kad tokias šalis kaip Lietuvą reikia išnaudoti visomis įmanomomis prasmėmis.

Jūs turite unikalią infrastruktūrą. Ir nereikia pabrėžti, kad tai krepšinio infrastruktūra. Krepšinis ir salės futbolas yra panašios sporto šakos, todėl tai, ką turite, puikiausiai tinka vystyti salės futbolą“, – dėstė A. Šaripkulovas.

Esate minėjęs, kad Lietuvoje vykęs pasaulio futsal čempionatas nebuvo pirmas, kuriame dalyvavote. Ar galite tuos čempionatus palyginti?

Aš buvau beveik visuose pasaulio čempionatuose, todėl galiu drąsiai teigti, jog Lietuva savo darbą atliko puikiai. Galbūt Lietuva futsalo reitinge yra žemiau nei kaimyninės šalys, tačiau tokios infrastruktūros niekur aplinkui nerasi, kad būtų galima vykdyti tokio aukšto lygio turnyrus.

Lietuvoje daugelis atkreipia dėmesį dėl mažesnio nei įprastai žiūrovų susidomėjimo. Kaip jums ši situacija atrodo iš šono?

Reikia nepamiršti, kad šiuo metu pasaulis gyvena pandeminį gyvenimą. Aiškumo nėra jokio. Kai kur žmones įleidžia, kai kur neįleidžia, kai kur žmonės gali išvykti, kai kur negali. Juk jei ne pandemija, į Lietuvą būtų atvykę gerokai daugiau žmonių, kurie savo kelionių buvo priversti atsisakyti.

Kita vertus, kai pasaulio čempionatas pasiekė aukščiausią tašką ir prasidėjo finalinis etapas, tapo aišku, jog žmonėms pasidarė įdomu. Rungtynėse dėl trečiosios vietos ir finale buvo išparduoti visi galimi bilietai, o tai parodo, jog susidomėjimas tikrai buvo.

Taip pat svarbus dalykas yra sirgalių kultūra. Kai žmonės Lietuvoje supras, kad salės futbolas yra toks pat geras ir gražus žaidimas kaip krepšinis, jie lankysis ir krepšinio, ir salės futbolo rungtynėse. Tokie dalykai nepasidaro per dieną. Tam reikia laiko.

Ar tas laikas Kazachstane jau atėjo?

Kazachstane truputėlį kitokia situacija. Visi mūsų didieji turnyrai, kurie vyksta tarptautiniu mastu, surenka 100 procentų žiūrovų. Tačiau vietinis čempionatas nėra toks įdomus.

Ką, jūsų nuomone, turi daryti Lietuvos futbolo federacija, kad šis pasaulio čempionatas duotų impulsą futsalo evoliucijai?

Visų pirma, reikia stengtis organizuoti kuo daugiau turnyrų. Į šį procesą turi įsijungti visa valstybė. Ne tik futbolo federacija ar klubai. Turnyrai turėtų būti ne tik tarp profesionalių komandų, bet reikia organizuoti ir vaikų ar jaunimo turnyrus. Salės futbolas šiandien yra viena mažiausių finansinių išteklių reikalaujanti sporto šaka. Be to, ji labai populiari visame pasaulyje.

Kas buvo kalbama jūsų šalyje tiek apie Lietuvos rinktinę, tiek apie patį čempionatą?

Kazachstanui rungtynės prieš Lietuvą buvo ganėtinai sudėtingos. Pasaulio čempionatuose nebūna lengvų varžovų, o Lietuvos rinktinė – ne išimtis. Aš puikiai suprantu jūsų bėdas. Jums trūksta patirties tokiuose turnyruose. Kol nežaidi su stipriais konkurentais, pakelti savo lygį yra be proto sudėtinga.

Kalbant apie patį čempionatą, viskas buvo tiesiog puiku. Organizacija labai gera, viskas vyko sklandžiai, infrastruktūra, logistika, viešbutis buvo tiesiog super. Aukštas lygis. FIFA pasaulio čempionato organizavimą ir vykdymą įvertino aukštu įvertinimu, o daugelis norėtų, kad dideli futsal renginiai Lietuvoje vyktų kuo dažniau.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS