Neįgaliesiems

Pasaulio čempionato sukurta vertė Lietuvai

Šį rudenį Lietuvoje įvykęs didžiausias metų salės futbolo renginys pasaulyje – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas 2021 – kūrė vertę ir padarė ryškų indėlį Lietuvai: ne tik padidino visuomenės susidomėjimą futbolu šalyje, bet ir ženkliai prisidėjo prie Lietuvos vardo garsinimo visame pasaulyje.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 rungtynes ir jų akimirkas potencialiai stebėjo daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje. Naujausiais FIFA duomenimis, čempionato rungtynės buvo transliuotos net 195 teritorijose visame pasaulyje: nuo Japonijos ir Australijos iki JAV, o kovas stebėjo net tokios futbolo superžvaigždės, kaip Lionelis Messi, Neymaras ar Ronaldinho.

Rungtynių apžvalgų peržiūrų skaičius vien „Youtube“ platformoje FIFA TV paskyroje perkopė 47 mln. Vidutinis vieno įrašo peržiūrų skaičius – apie 1 mln. Daugiausia – virš 1,9 mln. – peržiūrų sulaukė Tailando ir Portugalijos rungtynių apžvalga.

Garsino Lietuvos vardą pasaulyje

Kiekvienos čempionato rungtynių ir jų akimirkų transliacijos metu buvo garsinamas, matomas ir minimas Lietuvos vardas, o kai kuriose teritorijose – galimai išgirstas net pirmą kartą. 

Atlikti skaičiavimai rodo, kad FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 sukurta TV medija vertė Lietuvai potencialiai siekia virš 100 mln. eurų.

„Lietuvos futbolo federacijai buvo didelė garbė ir atsakomybė rengti šį istorinį renginį. Džiaugiamės puikiais šios sporto šventės rezultatais ir palikimu – sukurta verte tiek futbolui, tiek Lietuvos vardo garsinimui. Dabar mūsų valstybė yra svarbus taškas pasaulinės futbolo bendruomenės žemėlapyje, nes čia suorganizavome FIFA čempionatą. Kalbant apie tarptautinį Lietuvos matomumą – sukurta tikrai išskirtinė ir didžiulė vertė, kuri leido padidinti Lietuvos populiarumą ir garsinti šalies vardą net tose vietovėse, kur dalis gyventojų nežinojo kas ir kur yra Lietuva“, – sako Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

E. Stankevičius pažymi, kad itin svarbus ne tik didžiulio sporto renginio sėkmingas įgyvendinimas, bet ir rezultatų įvertinimas, todėl jau skaičiuojama ir vertinama ne tik FIFA pasaulio salės futbolo čempionato 2021 sukurta vertė futbolui ir Lietuvos vardo garsinimui, bet ir šalies ekonomikai. Atliekamos analizės tikslas – pasidalinti patirtimi ir gerąja praktika kitų didelių sporto renginių organizavimui Lietuvoje.

Gyvai čempionato rungtynes arenose stebėjo 63 748 žmonės, susirinkę tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų valstybių, nepaisant pandemijos poveikio lankytojui skaičiui. Daugiausiai žiūrovų sulaukė finalinė diena: rungtynes dėl 3 vietos stebėjo – 6374, o dėl 1 vietos – 8498 žiūrovai.

Padidino futbolo populiarumą Lietuvoje

Tyrimų bendrovės KANTAR prieš ir po čempionato atliktų tyrimų duomenimis, FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas 2021 lėmė futbolo ir salės futbolo populiarumo augimą Lietuvoje. 

Prieš čempionatą atlikta visuomenės apklausa atskleidė, jog iki renginio kas ketvirtas iš dešimties respondentų Lietuvoje nei karto nebuvo girdėjęs ir nežinojo, kas yra salės futbolas. Net 37% apklaustųjų nurodė, kad buvo tik girdėję, jog egzistuoja salės futbolas, bet nieko daugiau apie jį negalėjo pasakyti. 

Po čempionato atliktas tyrimas parodė, FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas 2021 turėjo reikšmingą poveikį bendram lietuvių susidomėjimui salės futbolu: įvykus čempionatui, šio sporto populiarumas padidėjo 10% tarp 16-50 metų amžiaus respondentų, lyginant su prieš čempionatą atliktos apklausos rezultatais. 

Lietuvoje surengtas didžiausias metų salės futbolo renginys pasaulyje turėjo įtakos ir bendroms lietuvių žinioms apie FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą: čempionato, kaip kasmetinio sporto renginio, žinomumas Lietuvoje padidėjo 6%, palyginus su prieš renginį atlikto tyrimo rezultatais.

Tyrimas taip pat parodė, kad iki čempionato 60% respondentų žinojo ar buvo girdėję, kad Lietuvoje vyks istorinis sporto renginys, tačiau po čempionato žinančiųjų skaičius išaugo iki 79%.

„Salės futbolas tendencingai auga visame pasaulyje ir, įvykusio čempionato dėka, lietuviai atrado sportą, apie kurį anksčiau nežinojo, sportą, kuris gali būti žaidžiamas viduje, kaip ir krepšinis. Tuo labiau, kad Lietuva gali pasigirti aukšto lygio arenomis, kurias labai teigiamai įvertino ir čempionate dalyvavusios komandos“, – teigia LFF generalinis sekretorius.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS