Neįgaliesiems

Penki jaunieji talentai, sužibėję pasaulio salės futbolo čempionate Lietuvoje

Pasaulio salės futbolo čempionate Lietuvoje žiūrovai galėjo išvysti ne vieną gerai žinomą kamuolio virtuozą, tačiau apie save taip pat pranešė ir ne vienas jaunas žaidėjas. FIFA.com išskyrė penkis geriausius jaunuosius turnyro talentus.

Youssefas Jouadas (Marokas)

Marokas atvyko į Lietuvą su prastoku bagažu – pralaimėjęs visas šešerias ankstesnes pasaulio čempionatų rungtynes. Tačiau treneris Hichamas Dguigas atvyko su pasitikėjimu, kad tą seriją pavyks nutraukti ir kad prie to gali prisidėti naujas talentas – 21 metų Youseffas Jouadas.

Pirmose rungtynėse su Saliamono salomis, kurias marokiečiai lengvai laimėjo 6:0, Y. Joaudas nepasižymėjo, tačiau jo valanda atėjo sunkesnėse dvikovose – marokietis įmušė rungtynėse prieš Tailandą (1:1) ir Portugaliją (3:3). Puikus ir atakuojant ir besiginant, krašto žaidėjas turi šviesią ateitį.

„Jis universalus, žaidžia laisvai ir čia pademonstravo savo potencialą, – sakė FIFA futsalo instruktorius, techninės grupės narys Graeme’as Dellas. – Kai esi jauniausias žaidėjas savo komandoje pasaulio čempionate, tai sukuria lūkesčių, tačiau jis pateisino trenerio pasitikėjimą. Futsalui reikia naujų idealų ir Joaudas turi galimybę tokiu tapti“.

Leozinho (Brazilija)

Galbūt jis juoksis tą girdėdamas, tačiau jei Leozinho toliau rodys savo magiškus triukus, jam „Naujojo Falcao“ pravardė gali prilipti ilgam laikui.

Jo įvartis prieš Panamą – kai atsidūręs prieš vartininką intuityviai atitraukė kamuolį atgal ir permetė per varžovą – sulaukė didelių ovacijų Klaipėdos arenoje. Dar kartą jis žiūrovus nustebino apžaidęs du gynėjus.

„Jis yra mūsų sporto ateitis, – brazilų kapitonas Rodrigo sakė FIFA.com. – Turėjau privilegiją su juo kartu žaisti klube. Jis su kamuoliu gali padaryti neįtikėtinus dalykus, jis turi nuostabų potencialą“.

Chusniddinas Nišonovas (Uzbekistanas)

Uzbekistanui reikėjo pergalės prieš Egiptą norint patekti į aštuntfinalį ir būtent K. Nišonovas padėjo tam pagrindus savo įvarčiu antrą minutę. Jo gynybiniai sugebėjimai taip pat padėjo uzbekams praleisti mažiau įvarčių ir Baltieji vilkai pasiekė istorinę pergalę.

„Jis labai gerai žaidžia situacijose vienas prieš vieną, – kalbėjo FIFA futsalo instruktorius Miguelis Rodrigo. – Jis gali gerai smūgiuoti, kaip matėme prieš Egiptą. Jis yra ir ateitis, ir dabartis šioje Uzbekistano komandoje, kur užtikrintai įsitvirtino starto sudėtyje. Šiuo žaidėju aikštėje gali pasitikėti“.

Nguyenas Van Hieu (Vietnamas)

Norite neįtikėtino fakto? Kai vyko paskutinis FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas, jis dar nebuvo žaidęs futsalo – jis pradėjo rungtyniauti tik po metų.

Krašto žaidėjas dar atrodo kaip mokyklinukas, tačiau penktą rungtynių dieną privertė veteranus nuleisti galvas. Van Hieu sustabdė Panamos ataką puikiai atimdamas kamuolį savo aikštės pusėje, perlėkė per visą aikštę nepaisant dviejų varžovų aktyvių bandymų jį sustabdyti, apibėgo vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartus iš aštraus kampo.

„Van Hieu – Vietnamo futsalo talentas, – treneris Pham Minh Giang teigė FIFA.com. – Jo žaidimo filosofija labai moderni, jis yra labai perspektyvus žaidėjas“.

Zicky (Portugalija)

Galingai sudėtas puolėjas atvyko į Lietuvą jau su puikia reputacija – jis pasižymėjo UEFA Futsal Čempionų lygos finale ir buvo išrinktas geriausiu turnyro žaidėju, nors jam – tik 20 metų.

Nepastumiamas nugara į vartus, su itin ilgomis kojomis jis sugeba ir atimti kamuolį, ir yra pakankamai techniškas. Zicky pasirodė puikiai portugalų laimėtose rungtynėse prieš Tailandą (4:1) ir lygiosiomis sužaistoje dvikovoje su Maroku (3:3)

„Jį Portugalijoje vadina miudo (liet. vaikis), tačiau aikštėje jis tikras vyras, – FIFA.com sakė buvęs jo komandos draugas „Sporting“ klube Taynanas. – Jo fizinės ir techninės savybės sužavi daugelį. Manau, jog jis šiame turnyre gali nemažai ką nustebinti“.

FIFA.com informacija;

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS