Neįgaliesiems

Akademijos gilino žinias apie optimalų žaidėjų energijos naudojimą

Žaidėjų ir trenerių energijos rūšys ir jų optimalus naudojimas tapo esmine spalio 21 dienos seminaro tema, skirta Lietuvos futbolo akademijoms, dalyvaujančioms RSC „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programoje.

Ši tema yra antroji iš „Anderlecht“ seminarų ciklo apie mentaliteto ugdymą. „Anderlecht“ programos įgyvendinimą Lietuvoje kuruojantis projekto vadovas Deimantas Bička pasidalino įžvalgomis apie seminarą ir skirtą užduotį akademijoms.

– Kokias energijos rūšis seminare išskyrė „Anderlecht“ specialistai?

– Yra keturios didžiosios energijos rūšys. Pirmiausia, tai fizinė energija, kuri yra paprasčiausiai visiems suprantama: susijusi su sporto režimu, sveika mityba ir tinkamu poilsiu. Norint pasiekti aukštų rezultatų, būtina atsižvelgti į kitas tris rūšis – mentaliteto energiją, egzistencijos energiją, tarpusavio santykių energiją. Šios sritys gali sekinti dėl nesudarytų tinkamų darbinės aplinkos sąlygų, todėl treneriui ir žaidėjui nepavyks savęs išnaudoti šimtu procentų ir rezultatai netenkins.

– Ar esate susidaręs įspūdį, į kurios iš minėtų energijos rūšių naudojimą labiausiai kreipiamas dėmesys Lietuvoje?

– Žaidėjų fizinės energijos atsistatymas yra prioritetas daugumoje futbolo įstaigų. Visgi svarbu pažymėti, jog kuo labiau siekiama aukštesnio rezultato ir meistriškumo, tuo likusios energijos rūšys tampa aktualesnės. Šis dėsnis galioja ne tik futbole, bet ir versle, švietime ar kitose gyvenimo srityse. Jei nesijausi atsistatęs mentaliai, jeigu neturėsi kolektyve bendraminčių, jeigu jausiesi svetimas, tada ir nepasieksi rezultato. Šitas seminaras parodė, kaip pasiekti optimalų ir teisingą santykį su aplinka.

– Kaip išgirstą medžiagą turės pritaikyti programoje dalyvaujančios Lietuvos futbolo akademijos?

– Po šio nuotolinio seminaro kiekvienos akademijos techniniam direktoriui yra skirta užduotis įsigilinti ir surengti šios temos aptarimą su savo kolektyvu. Lauksime grįžtamojo ryšio, klausimų ir analizės.

– Kokie Jūsų pastebėjimai dėl šio seminarų ciklo apie mentaliteto ugdymą?

Negalėčiau sakyti, jog tai yra visiškai nauja medžiaga, bet ji yra sudėliota į lentynėles ir kryptingai pristatoma. Pirmoji dalis buvo skirta trenerių ir žaidėjų lyderystei, ši dalis – energijos atstatymui bei kaip elgtis tam tikrose situacijose. Tai labai svarbi informacija ir tikiu, kad po likusių keturių seminarų mes turėsime supratimą apie mentalitetą, kuris svariai papildo visą jaunimo ugdymo programos turinį.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS