Neįgaliesiems

Angolos futsal rinktinė – dar vieni būsimi debiutantai, puoselėjantys nemažas ambicijas ateičiai

Artėjančiame pasaulio salės futbolo čempionate, kuris rugsėjo – spalio mėnesiais vyks Lietuvoje, bus ir ne viena tokiam turnyre debiutuosianti ekipa. Tarp tokių – ir Angolos rinktinė, kuriai tai bus pirmas kartas pasaulio čempionate.

Angolos salės futbolas kol kas dar negali pasigirti dideliais laimėjimais, tad patekimas į ateinantį čempionatą salei yra istorinis.

Bilietą į Lietuvą Angolos salės futbolininkai iškovojo dar praėjusių metų pradžioje, kai užėmė trečią vietą Afrikos salės futbolo čempionate.

Tą sykį jie pusfinalyje neturėjo daug šansų ir 0:4 nusileido Marokui, tačiau sėkmingai atsigriebė akistatoje dėl trečios vietos, kur ir sprendėsi į pasaulio čempionatą pateksianti komanda.

Reikalingu metu Angolos komanda mobilizavosi ir laimėjo rungtynes 2:0, taip iškovodami ne tik bronzą, bet ir vietą pasaulio čempionate.

Beje, įdomu tai, kad šio turnyro grupės varžybose vieną įspūdingiausių įvarčių šalies salės futbolo istorijoje pelnė vienas komandos lyderių Manocele, rungtynėse su Mozambiku neįtikėtinu triuku apgavęs varžovą ir nuginklavęs vartininką.

Jis dar vieną įvartį pridėjo ir lemiamame mūšyje dėl trečios vietos, taip kone dar labiau užcementuodamas savo statusą kaip vieno geriausių visų laikų šalies salės futbolininko.

Užimta trečioji vieta Afrikos čempionate – taip pat geriausias Angolos rinktinės pasiekimas. Anksčiau du kartus dalyvavus (2008 ir 2016 metais) pasirodymas būdavo baigtas jau po pirmojo etapo, tad automatiškai komanda anksti netekdavo ir galimybės varžytis dėl vietos tų pačių metų pasaulio čempionatuose.

Įdomu tai, kad patekimas į pasaulio čempionatą tapo tarsi dar vienu faktoriumi, kuris paskatino Angolą dėti tolimesnius žingsnius šios sporto šakos plėtojime.

Šiuo metu Angoloje salės futbolas neretai yra žaidžiamas tik mėgėjišku lygiu, tačiau šalis puoselėja viltį jau artimiausiu metu įsteigti profesionalią lygą.

Apie tai futsalfocus.net kalbėjo Angolos futbolo federacijos valdybos narys Dino Paulo, kuris pats planuoja dalyvauti artimiausiuose Angolos futbolo federacijos prezidento rinkimuose.

„Su salės futbolo federacija jau nuo praėjusių metų kalbėjome apie galimybę įkurti profesionalią salės futbolo lygą, kuri būtų pirmoji tokia Afrikoje. Visgi dėl pasaulinės pandemijos šiuos planus teko nukelti į ateitį.

Pagal vystomą planą, sezonas turėtų trukti 10 mėnesių (vienas mėnuo būtų skirtas pasiruošimui, o likę devyni – rungtynėms), o po reguliaraus sezono būtų rengiamos atkrintamosios bei finalinio ketverto varžybos.

Norėtume pradėti lygą su 8 komandomis, tačiau su laiku išplėsti šį skaičių iki 12“, – akcentavo D. Paulo.

Jo teigimu, salės futbolas Afrikos regione apskritai gauna vis daugiau dėmesio, tačiau dar turi būti atliktas ne vienas žingsnis iki to, kad būtų galima pasiekti norimą lygį.

„Salės futbolas Afrikoje įgauna vis daugiau susidomėjimo, tačiau vis dar esame toli nuo to lygio, kokio norėtume. Žinau, kad Afrikos regione dedamos pastangos ir atliekami pokyčiai visose varžybose, tai neabejotinai palies ir salės futbolą ir tikimės, kad šiam sportui mūsų žemyne ateis geresnės dienos“, – teigė pašnekovas.

Artėjančiame čempionate Angola startuos E grupėje, kur jų lauks akistatos su Japonijos, Paragvajaus bei Ispanijos ekipomis, tad Angolos rinktinė sieks kautis dėl pirmų trijų vietų grupėje, kurios suteiktų galimybę pratęsti kovą atkrintamosiose.

Čempionatas Lietuvoje vyks nuo rugsėjo 12 dienos iki spalio 3 dienos, finalinio etapo kovos bus žaidžiamos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

CAF nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS