Neįgaliesiems

Aptarta fizinių ypatybių testavimo praktika futbolo akademijose

Kovo 1-ąją surengtas susirinkimas, skirtas apžvelgti pirmiesiems fizinių ypatybių testavimams Lietuvos akademijose, dalyvaujančiose RSC „Anderlecht“ ugdymo programoje.

Nuotoliniame susirinkime dalyvavo futbolo organizacijų techniniai direktoriai, atletinio rengimo treneriai ir LFF Techninio departamento nariai.

Techninio departamento inicijuoto susirinkimo tikslas – apžvelgti įvykusius pirmuosius testavimus Lietuvos futbolo akademijose, pasidalinti patirtimi ir praktika, aptarti kaip testavimo rezultatus integruoti gerinant treniruočių procesą.

Deimantas Bička apžvelgė organizacinę testavimo procesą ir rezultatus, o Marius Čeliauskas apibendrino testavimo organizavimo ir protokolų pildymo specifiką.

Šešių futbolo akademijų atletinio rengimo treneriai pristatė kaip joms sekėsi atlikti testavimus ir integruoti testavimų rezultatus į treniruočių procesą. Susirinkimą vainikavo diskusija apie aktualijas, susijusias su atletinio rengimo tema.

„Noriu labai pasidžiaugti, kad daugumai akademijų pavyko įgyvendinti testavimus, užpildyti tinkamai testavimo protokolus. Nustatėme tobulintinas akademijų veiklos vietas. Seminaro metu siekėme dar labiau suvienodinti testavimo proceso eigą ir padėti akademijoms tinkamai panaudoti testavimo rezultatus, norint šioms pagerinti savo treniruočių procesą ir individualizuoti žaidėjų fizinius krūvius.

Iki šiol nebuvo centralizuotos testavimų praktikos akademijose, o be jos, mano nuomone, kryptingas futbolininkų rengimas nėra įmanomas. Testavimas yra žinojimas, kuris leidžia mums tobulinti aktualias futbolui fizines ypatybes.

Testavimo patirtis buvo labai naudinga pačioms akademijoms, kadangi pamatėme tikrą futbolininkų parengtumo lygį. Tokie testavimai yra numatyti bent du kartus per metus – žiemos ir vasaros sezonu. Mūsų tikslas, kad su kiekvienu testavimu tiek bendras procesas, tiek patys žaidėjų rezultatai gerėtų“, – apžvelgė LFF atletinio rengimo treneris Marius Čeliauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS