Neįgaliesiems

Brazilams svarbi ir bronza: „Norime išeiti su trenksmu“

„Žiūrėkite“, – parodė Rocha į savo kojas. Jose buvo kovos randų po įtempto ir nervingo FIFA pasaulio salės futbolo čempionato pusfinalyje prieš Argentiną. Puolėjas buvo vienas geriausių komandoje, tačiau pasižymėti jam nepavyko ir brazilai pralaimėjo rezultatu 1:2.

Išsigydyti emocines žaizdas prireiks dar daugiau laiko nei fizines, tačiau laiko tam nėra. Brazilų laukia rungtynės dėl trečios vietos prieš Kazachstaną. Pernai su „Sporting“ klubu UEFA futsal čempionų lygą laimėjęs žaidėjas nori į savo kolekciją pridėti dar vieną medalį – kad ir ne auksinį, bet bronzinį.

26 metų žaidėjas pasidalino mintimis apie turnyrą, buvusį komandos draugą Taynaną, finalą tarp Argentinos ir Portugalijos bei nuomonę dėl geriausio žaidėjo prizo.

– Ką galvojate apie rungtynes su Argentina?

– Buvo tikrai sunkios rungtynės. Žinojome, kad jos tokios bus. Argentina turi labai gerą komandą, kartu žaidė daugelį metų. Tačiau mes taip pat turime gerą komandą, su geriausiais pasaulio žaidėjais. Žinojome, kad reikia žūtbūt nugalėti. Tai buvo puolimas prieš gynybą. Deja, laimėti nepavyko. Bet nėra daug laiko liūdėti, turime rungtynes dėl trečios vietos ir labai norime laimėti. Žinoma, mūsų tikslas buvo čempionų titulas, tačiau kas nenorėtų iškovoti medalio pasaulio čempionate?

– Pats sužaidėte geras rungtynes…

– Žadėjau savo šeimai, kad atiduosiu viską. Atrankos turnyre prieš Argentiną gavau raudoną kortelę, jaučiau, kad esu skolingas savo šaliai šiose rungtynėse. Desperatiškai norėjau padėti brazilams laimėti. Atidaviau viską ir iš psichologinės, ir iš fizinės pusės.

– Kartu su būsimo varžovo Kazachstano žaidėju Taynanu kartu žaidėte „Sporting“ klube. Ką galvojate apie jį?

– Nuostabus žaidėjas, vienas geriausių pasaulyje. Visuomet per WhatsApp jam rašydavau, kad kur jis bežaistų, norėčiau irgi ten būti. Puikiai suprasdavome vienas kitą. Per trumpą laiką sugebėjome labai gerai susižaisti.

– Ką manote apie kitus du Kazachstano brazilus?

– Higuita ne šiaip sau buvo išrinktas geriausiu pasaulio vartininku penkis kartus. Jis – nuostabus vartininkas. Žinai, kad žaisdamas prieš Higuita smūgiuoti turi idealiai, nes jis viską atmuša. Douglas Junioras – superžvaigždė. Jis puikiai ginasi, gali uždengti, atlikti perdavimą, puikiai valdo kamuolį, muša įvarčius, yra tikrai sumanus. Jis atitinka geriausių Brazilijos žaidėjų lygį. Deja, jis žaidžia už Kazachstaną. Negalime nė akimirkai atsipalaiduoti, nes jis gali nubausti.

– Ko tikitės iš rungtynių?

– Kazachstanas turi labai gerą komandą. Sunku prieš juos įmušti. Jie turi aukšto lygio žaidėjus, kurie gali nulemti rungtynių baigtį. Rungtynėms ruošiamės labai rimtai. Brazilai nori išeiti su trenksmu.

– Kas laimės finalą?

– Liūdna suprasti, kad Brazilijos jame nebus. Nežinau, kas laimės, bet palaikysiu Portugaliją. Brazilija ir Argentina yra principiniai varžovai – tiesiog negaliu palaikyti Argentinos. Be to, „Sporting“ komandoje įgijau daug gerų draugų. Noriu, kad jie būtų laimingi ir taptų pasaulio čempionais.

– Kas nusipelnė adidas Auksinio kamuolio?

– Pany. Jis sužaidė neįtikėtiną turnyrą. Svarbiausiose rungtynėse, kai Portugalijai labiausiai jo reikėjo, jis sužaidė taip, kaip reikia. Manau, kad laimės vienas iš finalo dalyvių. Tikiuosi, kad tai Pany, nes jis to nusipelno, jis mano draugas.

*****

Brazilijos ir Kazachstano akistata dėl bronzos – jau šiandien nuo 18 valandos Kauno arenoje. 20 valandą startuoja auksinės rungtynės tarp Argentinos ir Portugalijos.

Bilietus galite įsigyti paspaudę čia.

FIFA.com informacija, Brazilijos futbolo federacijos nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS