Neįgaliesiems

Brazilų rinktinės talentas Leozinho – apie triukus su kamuoliu, kirpėjo profesiją ir brazilų lūkesčius

Dar pasaulio čempionato grupių etapo metu, prieš paskutines rungtynes, apie 15 valandą 58 minutės Klaipėdos arenoje visi atsistojo išklausyti (ar sugiedoti) Brazilijos nacionalinio himno. 17 valandą 18 minučių visi Klaipėdos arenoje atsistojo dėl įspūdingo epizodo, kurį sukūrė jaunasis ekipos talentas Leozinho.

Leozinho pademonstravo kvapą gniaužiantį triuką prasimetant kamuolį dviem kojomis – lambretą – prasmuko pro du gynėjus ir tuo labai nudžiugino žiūrovus. Be to, jei ne lambreta, 22 metų krašto žaidėjas ir nebūtų šiame FIFA pasaulio salės futbolo čempionato finaliniame etape Lietuvoje.

Šiame interviu FIFA.com svetainei Leozinho taip pat kalbėjo apie plaukų kirpimą, „Naujojo Falcao“ etiketę ir Brazilijos šansus iškovoti trofėjų.

– Koks jausmas žaisti FIFA pasaulio salės futbolo čempionate?

– Nenoriu pabusti iš šio sapno. Mano gyvenimas nebuvo lengvas, o dabar žaidžiu pasaulio čempionate. Atvirai kalbant, dar nelabai visa tai suvokiu. Net ir nenoriu suvokti. Tiesiog mėgaujuosi kiekviena akimirka. Kiekvienas momentas yra kaip svajonė.

Vis galvoju, ką mąsto mano šeima. Žinoti, jog esiu įkvėpimas daugeliui vargingų vaikų, man tai reiškia daug. Tai ir didelė atsakomybė. Aš svajojau būti toks, kaip Ronaldinho Gaucho ar Falcao. Žinoti, kad vaikai svajoja tapti nauju Leozinho, man suteikia pasididžiavimo jausmą ir daug emocijų.

– Būdamas vaikas žaidėte lauko ar salės futbolą?

– Žaidžiau abu. Mieste, kur užaugau, nebuvo daug galimybių. Girdėjau daug pažadų – vienas vyrukas mane žadėjo nusivežti į didelį klubą Rio de Žaneire, kitas žadėjo į kitą. Kas kartą pradėdavau kažko tikėtis ir kiekvieną kartą tai būdavo tik tušti pažadai. Pirma reali galimybė atsirado futsale, todėl ten ir nuėjau. Manau, kad mano stilius labiau tinkamas futsalui. Žinau, kad vaikai pirmiausia svajoja tapti futbolininkais, tačiau futsalas taip pat didelis sportas. Esu tikrai laimingas, jog esu čia.

– Ta pirma galimybė vos netapo košmaru, ar ne?

– 2017 metais patekau į peržiūrą „Magnus“ futsalo klube. Tai turėjo būti atranka su 350 vaikų, kas jau yra labai daug. Tačiau sistemoje įsipainiojo klaida ir susirinko virš 1000. Pagalvojau „Velnias, viskas baigta“. Pirmoje dalyje turėjai vos 40 sekundžių parodyti ką gali arba būdavai paleidžiamas. Padariau lambretą, sužavėjau juos, patekau į kitą etapą ir viskas taip įsivažiavo.

– Prieš tai negalvojote tapti kirpėju?

– Mano pirmas ir vienintelis pasirinkimas – žaisti. Neturėjau plano B. Tačiau neturėjau pinigų, kad visuomet man nukirptų plaukus. Todėl pradėjau tai darytis pats, bandžiau naujus dalykus ir šioje srityje tapau vis geresnis. Juokinga, jog klausiate, nes kartais galvoju, kad mano darbas čia – būti kirpėju (juokiasi – aut. past.). Esu pusiau žaidėjas, pusiau kirpėjas. Visi norit atrodyti gerai, todėl žaidėjai, visa komandos delegacija prašo apkirpti. Visada mielai padedu. Jei nebūčiau žaidėjas, ko gero, būčiau kirpėjas.

– Kalbant apie plaukus, girdėjome, jog kartą į rungtynes nuėjote nusidažęs plaukus….

– (Juokiasi – aut. past.) Tą dieną norėčiau pamiršti! Tai buvo mūsų debiutas Brazilijos nacionaliniame čempionate – mano nuomone, geriausioje pasaulio lygoje. Buvau labai jaunas, nusprendžiau nusidažyti plaukus, kad atrodyčiau kitoks. Mes laimėjome, tačiau iš manęs juokėsi visa komanda, nes tas nusidažymas nelabai pavyko. Visi iš manęs šaipėsi ir dar šaiposi iki šiol!

Kitą rytą plaukus nusidažiau juodai, tačiau niekas to nepamiršo. Kas jums apie tai sakė? (juokiasi – aut. past.) Capita (kapitonas – red. past.), ar ne? Na, galite pasakyti jam tai: pažadėjau sau, kad jei laimėsime pasaulio čempionatą, plaukus vėl nusidažysiu! Capitai teks su manimi nusifotografuoti.

– Koks jausms buvo įmušti pasaulio čempionate ir nudžiuginti žiūrovus su lambreta?

– Svajojau apie tą momentą visą gyvenimą: įmušti įvartį pasaulio čempionate. Tai buvo ne tik mano svajonė bet ir mano visos šeimos, draugų svajonė. Tikra euforija. Žinojimas, jog mano šeima didžiuojasi manimi, labai pradžiugino. Tai mane motyvuoja. Dėl lambretos – tiesiog smagu žiūrovus pakelti iš savo vietų. Tai suteikia man pozityvios energijos.

– Ar jums svarbu daryti šou žiūrovams, ar laimėti svarbiausia?

– Laimėti, tik laimėti. Tie triukai kuriuos atlieku – tai mano žaidimo dalis. Žinoma, džiaugiuosi, jog žiūrovai pakyla iš savo vietų dėl mano veiksmų. Tačiau patikėkite – jei parodysiu nuostabų triuką, bet pralaimėsime – būsiu labai labai nuliūdęs.

– Koks jausmas būti vadinamam „Nauju Falcao“?

– Esu laimingas, man garbė būti lyginamam su geriausiu futsalo žaidėju istorijoje. Tačiau bandau būti Leozinho, kurti savo istoriją.

– Ar Brazilija laimės čempionatą Lietuvoje?

– Žinoma, Brazilija dalyvauja kiekviename turnyre tam, kad taptų čempionais. Visa kita brazilams yra nesėkmė. Lūkesčiai yra labai dideli, žinome, jog turime juos pateisinti.

– Kas yra didžiausi Brazilijos varžovai kovoje dėl titulo?

– Argentina. Jų kelias iki titulo nėra pats lengviausias, bet vis tiek sakyčiau, jog Argentina. Jie gina nugalėtojų titulą ir turi puikią komandą. Brazilija prieš Argentiną – didžiausias derbis pasaulyje. Įsivaizduojate, koks jis būtų pasaulio čempionate?

*****

Būtent su Argentina brazilai jau šįvakar susikaus pasaulio čempionato pusfinalyje! Salės futbolo spektaklio Kauno arenoje pradžia – 20 valandą.

Bilietus į šias bei kitas likusias čempionato rungtynes įsigyti galite paspaudę čia. Primename, kad su nuolaidos kodu 50OFF bilietai į pusfinalio rungtynes jums kainuos perpus pigiau.

FIFA.com informacija ir nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS