Neįgaliesiems

Broliai Lavrinovičiai – apie palaikomą rinktinę pasaulio čempionate ir sirgalių arenoje svarbą

Lietuvoje jau į antrą pusę persivertė ir atkrintamųjų ritmą pagavo Lietuvoje vykstantis FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas, startavęs rugsėjo 12 dieną ir užtruksiantis iki pat spalio 3 dienos. 

Žinomi krepšinio žaidėjai broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai taip pat yra įsitraukę į čempionato stebėjimą ir pripažįsta, jog futbolas bei jo atmainos jiems yra labai artimos.

– Ar jūs vaikystėje žaidėte futbolą?

– Be abejo, vaikystėje kiemuose žaidėme visą laiką ir lažindavomės iš sulčių dėžės. Taisyklės būdavo paprastos: kas laimės – tas jas ir gaus.

– Kuris iš jūsų buvo vartininkas, o kuris – puolėjas?

– Mes dažniausiai abu būdavome vartininkai, bet kuomet išmokome labiau valdyti kamuolį, tuomet perėjome ir prie puolėjų pozicijos.

– Krepšinyje jūs labai draugiški ir palaikote vienas kitą, o ar būdavo nesutarimų žaidžiant futbolą vaikystėje?

– Nesutarimų būna ir krepšinio aikštelėje, kuomet užvaldo emocijos, noras laimėti ir atiduoti visas turimas jėgas. Išgyvenome ir pykčių, ir padrąsinimų, visada norėjome vienas iš kito išspausti maksimumą.

Esame vienas kitam geriausia motyvacija ir konkurencija, nuolat stumiame vienas kitą į priekį.

– Jei baigtumėte savo sėkmingą krepšinio karjerą, ar pradėtumėte žaisti salės futbolą?

– Mūsų Lietuvos rinktinės treneriai visada suteikdavo galimybę žaisti futbolą, nes šis sportas atskleidžia visiškai kitokias emocijas, o žaidžiant dirba skirtingi kojų raumenys.

Žinoma, pergyvendavome dėl traumų, kadangi nesame profesionalai futbolo srityje, bet visuomet labai patiko. Po krepšinio, futbolas mums yra artimiausia sporto šaka.

– Kiek yra svarbūs arenoje esantys sirgaliai, kokias emocijas jie sukelia?

– Sirgaliai yra pagrindinis rungtynių variklis. Mes žaidžiame dėl fanų, todėl mums yra itin svarbus jų palaikymas. Kuo daugiau ateina žiūrovų, tuo mes stipriau jaučiame emocijas. Net jaunystėje, kol kiemo merginos nesusirinkdavo, Kšištofas nežaisdavo susikaupęs.

Kai esi žaidėjas, rungtynės arenoje yra tavo darbas ir viskas krenta ant tavo pečių, o kai atsiduri žiūrovo vietoje, tu sergi už tą komandą, kuri tau labiausiai patinka, kaip už savo vaikus. Kai esi sirgalius, tu maža dalele jauti, lyg prisidėjai prie komandos pergalės, nes palaikymas yra tikrai be galo svarbus.

– Kurią komandą palaikote pasaulio salės futbolo čempionate?

– Žinoma, palaikėme Lietuvos rinktinę, bet šiuo metu neturime konkretaus favorito. Na, bet jeigu reikėtų rinktis iš dabartinių komandų, tuomet linktume prie brazilų.

– O kaip dėl pasaulio salės futbolo čempionų argentiniečių?

– Mes už brazilus, nes Argentinos krepšinio rinktinė nemažai skriaudos padarė mūsų rinktinei.

*****

Turnyre jau rytoj startuoja pusfinalio etapas. Trečiadienį 20 valandą Kauno arenoje įspūdingame derbyje susitiks Brazilijos ir Argentinos komandos, o ketvirtadienį tuo pačiu metu Kauno arenoje susirungs Portugalija ir Kazachstanas.

Bilietus į visas čempionato rungtynes įsigyti galite paspaudę čia. Primename, kad pusfinalio etape ir toliau galioja akcijos kodas 50OFF, su kuriuo bilietus įsigyti galima perpus pigiau.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS