Neįgaliesiems

Finalinių pasaulio čempionato kovų laukia ir žinomi futbolininkai bei treneriai

Lietuvoje vykstančio FIFA pasaulio salės futbolo čempionato lemiamas kovas per televiziją stebi ir milijonai futbolo aistruolių, ir tokios futbolo superžvaigždės, kaip Lionelis Messi, Neymaras ar Ronaldinho.

Tačiau lietuviai šį mėnesį turi tai, ko nei šios futbolo garsenybės, nei milijonai kitų neturi – galimybę lengvai pamatyti rungtynes gyvai arenose. Tarp pasinaudojusių šia galimybe – ir buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas bei treneris Edgaras Jankauskas, dabartinis rinktinės strategas Valdas Ivanauskas.

Portugalijos ir Ispanijos futbolo klubuose geriausius savo karjeros metus praleidęs Edgaras Jankauskas pirmadienio vakarui pasirinko futsalo desertą – Pirėnų derbį tarp šių dviejų futsalo galingųjų Vilniaus arenoje. Rungtynės, kuriose portugalai sugebėjo išplėšti pratęsimą ir jame įveikti ispanus.

„Įspūdis labai geras. Turėjome galimybę pamatyti geriausius šios sporto šakos atstovus. Tiems, kas lankėsi arenoje turėjo patikti kamuolio valdymas, judėjimas, klaidinantys judesiai. Yra ko pasimokyti ir futbolo žaidėjams, taip pat vaikams, – kalbėjo E. Jankauskas, kuris dalyvavo čempionato burtų traukimo ceremonijoje. – Aišku, tai buvo tik ketvirtfinalis, bet tokios rungtynės drąsiai galėjo būti ir pusfinalyje, ir finale. Viena iš komandų turėjo iškristi. Manau, kad Argentina, Brazilija, Portugalija bei Ispanija buvo stipriausios komandos šiame čempionate, bet kuri iš jų verta finalo. Jei reikėtų rinktis ką palaikyti toliau – būsiu už Portugaliją“.

Pats jis teigė, kad futsalas nėra jam nauja sporto šaka. Su ja jis susipažino gana senai.

„Dar kai žaidžiau Rusijoje, buvau rungtynėse. Ten šis žaidimas buvo populiarus dar tada“, – kalbėjo daug šalių Europoje per savo karjerą apkeliavęs lietuvis.

E. Jankauskas pats planuoja esant galimybei nuvykti į Kauną ir ragino patiems apsilankyti arenoje.

„Tikrai verta paaukoti pora valandų dėl tokio renginio, dėl tokių rungtynių. Tiems, kas nėra matę futsalo gyvai – vien iš edukacinių paskatų vertėtų pabandyti“.

Pasaulio čempionato pusfinaliai ir finalas vyks Kaune – mieste, iš kurio kilusi kita buvusi Lietuvos futbolo žvaigždė Valdas Ivanauskas. Lietuvos rinktinę treniruojantis specialistas pastarąjį mėnesį atrado laiko ir ne kartą apsilankyti arenose bei pirmą kartą išvysti aukščiausio lygio futsalo rungtynes gyvai.

„Iki tol žiūrėjau tik per televiziją, o dabar pamačiau gyvai. Mačiau visas Lietuvos rinktinės rungtynes arenoje. Manau, jog lietuviai sužaidė pagal savo galimybes. Per atkrintamąsias stebėjau ketvirtfinalį tarp Rusijos futbolo sąjungos komandos (RFU) ir Argentinos. Įspūdis tiesiog nepakartojamas.

Neįsivaizdavau, kad gali būti tokia žaidimo kokybė, mąstymas aikštėje, technika, greitis. Argentina – labai techniška, stipri fiziškai, drausminga komanda. Labai pozityviai nustebino ir RFU, paliko didelį įspūdį komandos brazilai Robinho ir Ederis Lima. Manau, kad toliau turėsiu simpatijas Argentinai. Manau, kad jų pusfinalio poros su Brazilija laimėtojas gali laimėti ir čempionatą“, – svarstė treneris.

Pasak jo, jis renginį žiūrėjo ne tik kaip paprastas žiūrovas, bet ir kaip treneris.

„Tam tikrus niuansus galima pritaikyti ir futbole. Futsale daug ką įgyvendinti sunkiau, yra mažai erdvės. Manau, kad šį žaidimą verta išbandyti patiems mažiausiems. Futsale yra daug futbolo elementų, pagrindinių įgūdžių, kuriuos galime ištobulinti nuo mažens. Ne veltui kai kurios futbolo žvaigždės pradėjo būtent nuo salės futbolo, kur išlavino savo techniką, greitą mąstymą“, – kalbėjo V. Ivanauskas.

Jis pats panašią žaidimo versiją – kol pasaulyje dar nebuvo paplitęs futsalas, futbolininkai šaltesniu metų laiku propaguodavo mažąjį futbolą – mėgdavo ir pats: „Man būdavo didelis malonumas žaisti salėje. Pamenu, kaip vaikystėje žaidžiau turnyre Kauno sporto halėje. Vokietijoje teko žaisti mažojo futbolo turnyruose su žiūrovais. Hamburge žaisdavome kiekvieną žiemą. Mažajame futbole ištobulinti įgūdžiai padėjo man karjeroje“.

Sužavėtas elitinio lygio kovomis, V. Ivanauskas planuoja nepraleisti nė vienų likusių rungtynių.

„Tai – didžiulis įvykis Lietuvai. Duok Dieve, tai ne paskutinis toks čempionatas ir galimybė pamatyti pasaulinio lygio žvaigždes. Kauno arena – viena geriausių Europoje, čia galime pajausti gerą komfortą. Kol kas reikia džiaugtis kiekviena akimirka ir kviečiu visus apsilankyti arenoje. Norisi, jog per paskutines rungtynes tribūnos būtų užpildytos“, – teigė treneris.

Jau šį vakarą – pirmasis čempionato pusfinalis. 20 valandą Kauno arenoje itin karštoje akistatoje susitiks Brazilijos ir Argentinos ekipos, iš kurių viena keliaus tiesiai į pasaulio čempionato finalą!

Bilietus į šias bei kitas dar likusias rungtynes įsigyti galite paspaudę čia. Primename, kad su nuolaidos kodu 50OFF pusfinalio mačams jums ir toliau bus pritaikyta 50 procentų nuolaida.

FIFA.com informacija;

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS