Neįgaliesiems

Futsal rinktinės narys A. Skurdelis: „Pasaulio čempionatas – begalinė atsakomybė prieš visus ir patį save“

Jau šį rugsėjį Lietuvos salės futbolo rinktinė startuos didžiausiame šalies istorijoje sporto renginyje – pasaulio čempionate, kuriame susirungs 24 rinktinės iš viso pasaulio.

Tokio masto turnyre debiutuos ir Lietuvos komanda, o jos sudėtyje bus ir Aurimas Skurdelis.

„Jaudulio tikrai dar nesijaučia nei pačiam, nei komandoje, ruošiamės kryptingai, bet net neabejoju, kad likus vis mažiau laiko, tas jaudulys pradės jaustis.

Kiekvieno futbolo žaidėjo svajonė yra sužaisti ar pasaulio ar Europos čempionate, tikrai nebuvau pagalvojęs apie žaidimą tokiame turnyre, net nesvajojau. Tai tikrai didelė reikšmė, begalinė atsakomybė prieš visus ir patį save“, – apie vis sparčiau artėjantį turnyrą pasakojo A. Skurdelis.

Įdomu tai, kad A. Skurdelis yra vienas iš rinktinės žaidėjų, kurie gana ilgai derino lauko ir salės futbolą, tačiau dabar teigia, jog visas dėmesys yra skiriamas jau tik salės futbolo žaidimui.

„Seniau pavykdavo labai nesunkiai susiderinti, fubolas vykdavo visus metus ir be pertraukų. Bet šiuo metu salės futbolas užima 100 procentų laiko, nes dėl didesnio užiimtumo su rinktinės treniruotėmis ir kita veikla lauke šį sezoną nežaidžiu.

Turbut būsiu banalus ir pasakysiu, kad tobulėjimui ribų nėra. Manau, kad labiausiai patobulėjau pačiame futsalo žaidimo supratime, judėjime aikštelėje, nera bėgiojimo be galvos, o tobulinti yra tikrai ką – žaidimo skaitymą ar techninius elementus“, – apie savo paties brandą salės futbole mintimis dalinosi futbolininkas.

Jis taip pat palygino ir žaidimą lauke bei salėje.

Lauko ir salės futbolai yra panašūs, bet tuo pačiu ir labai skirtingi. Salės futbolas – labai dinamiškas, paremtas daug taktikos, standartinių situacijų išpildymu, čia kiekviena užmigta sekundė gali pridaryti bėdų.

Tuo tarpu lauko futbole yra daugiau pozicinio žaidimo, kamuolio kontroliavimo. Sirgaliams patinka atakuojantis futbolas su daug smūgių ir įvarčių, o salės futbolas tikrai tuo pasižymi“, – akcentavo A. Skurdelis.

Kalbėdamas apie salės futbolo augimą Lietuvoje, rinktinės narys tikina, jog jis yra pastebimas ir išreiškė viltį, kad tokia tendencija išliks ir toliau.

„Kiek pats žaidžiu, tai tas augimas vyksta kiekvienais metais po truputį, tai kyla į viršų, reikia tikėti, kad jis tik augs ir po čempionato.

Dar reikia augti profesionalumo atžvilgiu, bet augti daugiau komandomis, tada ir žaidėjai augs, dar tikrai trūksta kvalifikuotų lietuvių futsalo trenerių su šiandieninėmis tendencijomis apie futsalo žaidimą, taktikas ir mokėjimą jas pritaikyti savo žaidėjams“, – mintimis dalinosi pašnekovas.

Visgi dabar svarbiausias laukiantis turnyras yra būtent pasaulio čempionatas, o jis, A. Skurdelio teigimu, turės teigiamą postūmį ir mūsų šalies žinomumui.

„Lietuva, surengdama tokio lygio varžybas, tikrai įsirašys į futsalo istorijos metraščius, manau, kad tai yra didelis žingsnis į priekį visam Lietuvos futbolui bei futbolo bendruomenei, tai parodo, kad ir maža valstybė gali rengti tokio lygio čempionatus.

Visų pirma turime visi atiduoti savo širdis, kad paskui nereiktų galvoti, kad galėjome kažką padaryti dar geriau, turime kovoti kiekvienose rungtynėse iki galo. Išeiti iš grupės būtų tikrai gerai, viskas priklauso nuo pačių mūsų“, – teigė A. Skurdelis.

Čempionatas Lietuvoje vyks nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos, rungtynės vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS