Neįgaliesiems

Istoriją debiutiniame čempionate kuriančios Venesuelos herojus: „Aikštėje mes paliekame viską“

Rafaelis Morillo stengėsi išlikti ramus kalbėdamasis su FIFA.com po vienų iš pergalingų rungtynių Kaune, tačiau kas kartą kalbant apie abi pergales, kurios užtikrino jo komandai vietą pasaulio čempionato aštuntfinalyje, jam išsprūsdavo džiaugsmo šypsena.

Pirmą kartą turnyre dalyvavaujantys Pietų Amerikos atstovai pateko į aštuntfinalį ir aistringai šventė. R. Morillo po tai užtikrinusios pergalės garsiai šūktelėjo, apkabino visus komandos draugus bei trenerius ir pro interviu zoną pasuko rūbinės link.

Venesuelai, norint patekti į pasaulio čempionatą, kelias buvo ne toks paprastas. Tradiciškai Pietų Amerikos futsal varžybose dominuoja trys ekipos – Argentina, Brazilija ir Paragvajus. Tik nuo 2012 metų – kelialapių į pasaulio čempionatą skaičių CONMEBOL šalims praplėtus iki keturių – jie rado galimybę kovoti dėl šios pozicijos. Pastaruosius du kartus tą vietą buvo užėmusi Kolumbija, kuri 2016 m. buvo turnyro šeimininke.

Nepaisant pralaimėjimo Brazilijai pusfinalyje ir Paragvajui rungtynėse dėl trečiosios vietos, tikslas buvo pagaliau pasiektas.

„Pietų Amerikos atrankos varžybos gana sunkios, nes žaidi prieš tokias komandas, kaip Argentina, Brazilija, Paragvajus ir Urugvajus, – kalbėjo Morillo. – Atlikome didelį darbą per pastaruosius kelis metus ir nusipelnėme galimybės dalyvauti šiame čempionate. Gyvename svajonėje ir mėgaujamės“.

Jo veidas nušvinta kalbant apie savo komandos pasiekimus čempionate Lietuvoje. Tai vyšnia ant torto 28 metų žaidėjui šiais metais, kuriuos jis pradėjo susikraudamas krepšius ir išvykdamas į Italiją žaisti „Serie A“ ekipoje „Citta di Mestre“.

„Kai buvau vaikas, visuomet svajojau žaisti pasaulio čempionate“, – teigė jis.

R. Morillo buvo lemiamas veiksnys pratęsiant tą svajonę komandai. Jis ne tik įmušė vienintelį komandos įvartį akistatoje su Kosta Rika, tačiau ir viename dramatiškiausių rungtynių epizodų prieš pat pertrauką sugebėjo atsidurti vartininko vaidmenyje ir ant vartų linijos ne kartą atmušti varžovų smūgius.

„Asmeniškai esu labai patenkintas dėl įvarčio ir to epizodo, kai apgyniau vartus, – kalbėjo jis. – Tačiau aš nesu išskirtinis komandoje, kovoju dėl kiekvieno kamuolio iki paskutinio švilpuko“.

Jis taip pat turėjo žinutę Venesuelos aistruoliams, kurių Kaune buvo nedaug, tačiau kurie garsiai palaikė savo mylimą komandą arenoje.

„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės dėl jų palaikymo. Jie susirinko iš visokių vietų mūsų palaikyti. Nuostabu juos girdėti tribūnose, matyti mūsų vėliavą, esame labai dėkingi“, – kalbėjo Morillo.

Turnyro aštuntfinalyje Venesuelos laukia Maroko rinktinės iššūkis. Rungtynės jau šį trečiadienį 20 valandą bus žaidžiamos Kauno arenoje.

Bilietus į visas turnyro rungtynes kviečiame įsigyti paspaudus čia, taip pat primename, kad su nuolaidos kodu 50OFF bilietai į aštuntfinalio etapo rungtynes jums kainuos 50 procentų pigiau.

FIFA.com informacija ir nuotr.;

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS