Neįgaliesiems

Japonijai pasaulio čempionate atstovaujantis brazilas: „Buvau priimtas labai gerai, tad norėjau atsidėkoti“

Arthuras Oliveira pamena skambutį tėvui 2008 metų spalio mėnesį. Tuo skambučiu jis ruošėsi pasveikinti tėvą, kurio vadovaujama Brazilija laimėjo FIFA pasaulio salės futbolo čempionato trofėjų.

Po trylikos metų Arthuras vis dar skambina tėčiui dėl turnyro. Paulo Césaras Oliveira, trumpiau žinomas kaip tiesiog PC Oliveira, šį kartą elitinį salės futbolo turnyrą stebi per 11 tūkstančių kilometrų San Paule, o jo sūnus Arthuras jame žaidžia… vilkėdamas Japonijos marškinėlius.

„Keletą kartų buvau kviečiamas į Brazilijos jaunimo rinktines, bet negalėjau vykti dėl įsipareigojimų klubui, – aiškino Arthuras. – Kai nuvykau į Japoniją, japonai taip maloniai priemė mane su žmona, kad gavus galimybę atstovauti jų šaliai, norėjau jiems atsidėkoti“.

Arthuras debiutiniame pasaulio salės futbolo čempionate atsidėkojo įvarčiais: jo keturi tikslūs smūgiai padėjo pirmose rungtynėse 8:4 įveikti Angolą. Jis taip pat gerai žaidė prieš dukart pasaulio čempionus ispanus. Azijos komanda pirmoji įmušė įvartį ir ilgą laiką turėjo pranašumą, tačiau pabaigoje leido ispanams persverti rezultatą ir pralaimėjo 2:4.

„Manau, jog žaidėme tikrai gerai. Kai pirmavome 2:1 kontroliavome žaidimą. Galėjome ir dar labiau išsiveržti į priekį, tačiau ispanai – buvę pasaulio čempionai. Jie turi aukščiausio kalibro žaidėjų, žaidžia geriausiuose klubuose pasaulyje, – gyrė varžovus Arthuras. – Kaip bebūtų, taip sužaidus prieš tokius varžovus suteikia mums pasitikėjimo. Tai parodo, jog galime kovoti su kiekviena komanda“.

Pasak Arthuro, japonų tikslas – pasirodyti geriau nei yra pavykę šiame turnyre, o kol kas rekordinė rinktinės riba buvo aštuntfinalis.

„Norime pasiekti ketvirtfinalį, o ten visko gali būti. Rungtynių baigtį nulemia detalės, kaip matėme prieš Ispaniją. Labai norėtume aistruoliams suteikti galimybę pasidžiaugti. Japonai mėgsta sportą, futbolą. Futsalas Japonijoje ženkliai auga. Japonai labai aistringi, patriotiški, jų palaikymas nuostabus, tai suteikia mums, žaidėjams, didžiulį postūmį“, – sakė jis.

Arthuras teigia suprantatis, jog Japonija nėra tarp favoritų, tačiau tiki, jog yra papildoma priežastis pateikti siurprizų.

„Manau, kad favoritai yra Brazilija, Argentina – kurie turi dešimt pasaulio čempionų savo gretose – Ispanija, Portugalija, Rusija ir Iranas, – sakė jis. – Fiziniai Irano komandos pajėgumai neįtikėtini, pagal tai jie turbūt yra geriausia komanda pasaulyje. Tačiau apskritai manau, kad futsalas šiais laikais labiau subalansuotas, ypač dėl pandemijos. Todėl tai suteikia daugiau šansų silpnesnėms komandoms“.

Arthuro nuomone, futsalo pasaulis vis rimčiau vertina Japoniją.

„Manau, kad dabar vertins dar labiau. Žaidėme kontrolines rungtynes su Argentina ir tik po sunkios kovos pralaimėjome 1:2, Ispanijai davėme tikrai gerą kovą. Galbūt kitą dieną ir būtume laimėję abejas tas rungtynes. Parodėme, jog galime kovoti su bet kuo“, – kalbėjo Arthuras, kuris taip pat turi gerą patarėją.

„Kalbuosi su tėčiu visą laiką. Su juo kalbėjau prieš rungtynes su Ispanija, paklausiau patarimų. Jis pranoko ispanus finale 2008 metais. Stengiuosi priimti jo patarimus“, – kalbėjo Japonijos rinktinės žaidėjas.

Turnyro aštuntfinalyje jo ir visos Japonijos komandos laukia ypatingas iššūkis – kova su Brazilijos rinktine. Ji jau šiandien bus žaidžiama Kauno arenoje, pradžia – 20 valandą. 

Primename, jog bilietus į šias bei visas kitas turnyro rungtynes įsigyti galite paspaudę čia. Su kodu 50OFF aštuntfinalio etapo mačams jums bus pritaikyta 50 procentų nuolaida.

FIFA.com informacija ir nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS