Neįgaliesiems

Kazachstanui atstovaujantis brazilas atviras: „Mano svajonių finalas – Kazachstanas prieš Braziliją“

„Geležinis žmogus“ (Iron Man – angl.) buvo vienas iš pagrindinių herojų 2019 metų kino filme „Keršytojai. Pabaiga“ („Avengers: Endgame“ – angl.). Pagal komiksų herojus sukurtos filmų serijos kulminacinis epizodas pagerino visus pasaulio kino teatrų rekordus ir tapo žiūrimiausiu istorijoje.

Dabar „Geležinis žmogus“ yra vienas iš herojų 2021 metų epopėjoje. Šį kartą tą vaidmenį atlieka ne Robertas Downey jaunesnysis, o Douglasas Junioras; dramos ir intrigos ne režisuojamos „Pinewood Atlanta“ kino studijoje, o sukuriamos pačių žaidėjų Lietuvos arenose; prizas – ne pinigai iš kino teatrų kasų, o FIFA pasaulio salės futbolo čempionato trofėjus.

Douglas Junioras – vienas ryškiausių žaidėjų Lietuvoje vykstančiame pasaulio salės futbolo čempionate. Kazachstano rinktinės brazilas su FIFA.com pasidalino mintimis apie artėjantį ketvirtfinalį prieš Iraną, potencialų finalą prieš jo gimtinės rinktinę, pagrindinius kandidatus tapti geriausiu turnyro žaidėju, ryšį su Kapitonu Ame…. Kazachstanu Leo Higuita ir kita.

– Laimėjote aštuntfinalio rungtynes net 7:0 ir pirmą kartą prasibrovėte į ketvirtfinalį. Turbūt labai džiaugiatės?

– Tikrai labai džiaugiamės. Kiekvienos rungtynės atkrintamųjų varžybų etape yra labai, labai sunkios. Matėme, kaip Japonija rimtai priešinosi brazilams, taip pat ir Vietnamas rungtynėse prieš RFU. Žaidėme dukart prieš Tailandą ir laimėjome, tačiau pasaulio čempionatas buvo kitoks. Mūsų tikslas buvo tiesiog laimėti, bet nugalėti 7:0 mums buvo nuostabu. Pasiekėme aštuntfinalį pasaulio čempionate Kolumbijoje, tikslas prieš turnyrą Lietuvoje buvo tai pranokti. Tą tikslą pasiekėme, dabar nusistatysime naują.

– Ką galvojate apie varžovą – Irano komandą?

– Iranas ilgą laiką demonstruoja, jog yra viena geriausių rinktinių pasaulyje. Tai tikrai kieta komanda, jie turi nuostabių žaidėjų. Be to, jie jau ilgą laiką žaidė kartu. Prieš juos kelis kartus žaidėme ir, deja, nepavyko laimėti. Žinome, kad bus labai sunku.

– Ar Kazachstanas gali laimėti čempionatą Lietuvoje?

– Tai – svajonė, būtų vienas didžiausių siurprizų futsalo istorijoje. Tačiau mes parodėme puikių rezultatų, patekome į Europos čempionato pusfinalius, tad žinome savo galimybes. Futsalo pasauliui tai būtų didelis siurprizas, tačiau ne mums. Būtų puiku tai padaryti dėl kazachų, nes jie – nuostabūs.

– Ką galite papasakoti apie jų aistrą futsalui?

– Futsalas ūgtelėjo Kazachstane tiek, kad nepatikėtumėte. Kai „Kairat“ žaidžia namie, arena visuomet pilna – 13, 15 tūkstančių žiūrovų. Kazachai, ko gero, aistringiau domisi futsalu nei futbolu. Čia atvykę kazachų fanai taip pat buvo fantastiški, girdime jų balsus ir tai mus labai motyvuoja. Jų griausmas – tikrai didelis.

– Kas, jūsų nuomone, yra pagrindiniai kandidatai laimėti geriausio žaidėjo prizą – auksinį kamuolį?

– Pito. Jis turi viską – gali driblinguoti, gintis, įmušti įvarčius, jo žaidimo kokybė tikrai yra neįtikėtina. Taip pat ir Leo Higuita žaidžia nuostabiai šiame čempionate, jis – praktiškai idealus. Taip pat yra Ferrao, jo sąskaitoje – jau 7 įvarčiai. Manau, kad ši trijulė yra pagrindiniai kandidatai.

– Higuita mums teigė, kad geriausias žaidėjas pasaulyje esate jūs…

– Higuita mane labai stumia į priekį, kartu tiek daug praėjome, gero ir blogo. Higuita man yra kaip brolis, kurį pažinosiu visa likusį gyvenimą. Esu dėkingas už jo žodžius, esu labai patenkintas savo žaidimo lygiu, tačiau norėčiau palikti šias diskusijas žiniasklaidai.

Manau, kad geriausias žaidėjas pasaulyje gali būti Ferrao, kuris laimėjo prizą paskutinius dvejus metus, taip pat Pito ir Higuita. Nemanau, kad aš esu tarp jų. Manau, kad šiuo metu geriausias yra Pito. Aš tiesiog paprastas, žaidėjas, kuris viską atiduoda dėl komandos.

– Kaip gintis nuo Ferrao?

– Kelis kartus žaidžiau prieš jį. Porą kartų pavyko, nugalėjome, tačiau paskutinį kartą Čempionų lygos pusfinalyje nusileidome varžovams. Jis labai stiprus fiziškai. Tačiau man patinka žaisti prieš tokius puolėjus, kaip Ferrao – aš stoju į kovą, jis stoja į kovą. Manau, jog žaidžiant prieš tokio lygio ir tokio tipo žaidėjus, pasirodau kaip galiu geriausiai.

– Ką manote apie Higuita?

– Jis yra fantastiškas. Profesionalas, pavyzdys. Su juo buvau aštuonerius metus. Nesurasite sunkiau dirbančio žmogaus. Jis mąsto taip, kad nieko nepasieksi be sunkaus darbo. Man, be jokios abejonės, jis yra geriausias vartininkas istorijoje.

– Ką galvojate apie savo pravardę – „Geležinis žmogus“?

– (juokiasi – aut. past.) Higuita pradėjo mane vadinti „Geležiniu žmogumi“ ir tai prilipo. Visi mano draugai Brazilijoje ir visas pasaulis taip pradėjo mane vadinti. Manau, kad tai šmaikštu, man patinka. Kai grįžtu namo, man vis sako: „Geležinis žmogus“ padarė tą, padarė aną“.

– Ką žmonės iš jūsų gimtojo Guamare miesto palaikytų Kazachstano ir Brazilijos dvikovoje?

– Sakau tai užtikrintai: mano miestas Guamare palaikytų Kazachstaną. Tikrai neabejoju (juokiasi – aut. past.). Visi man siunčia žinutes, jog finale žais Kazachstanas ir Brazilija. Visi taip sako. Jei taip atsitiktų, Guamare dienai taptų Kazachstano dalimi.

– Ar galvojate konkrečiai apie dvikovą su Brazilija finale?

– Tai būtų mano svajonė. Žaisti prieš Brazilijos rinktinę Pasaulio čempionato finale… Oho. Tai būtų mano įsimintiniausias epizodas karjeroje, tai – visų kazachų svajonė. Visi žino, kokią reikšmę turi Brazilija šiame sporte, man – tuo labiau. Žinoma, esu visiškai susitelkęs į mūsų ketvirtfinalį, tačiau negaliu nuslėpti to, jog finalas tarp Kazachstano ir Brazilijos yra mano svajonė.

*****

Kazachstanas jau šįvakar stos į kovą su praėjusio čempionato bronzos medalių laimėtojais Iranu ir sieks pirmą kartą istorijoje patekti tarp keturių stipriausių komandų pasaulyje.

Rungtynės Kauno arenoje startuos 20 valandą, bilietus į šiuos bei kitus čempionato mūšius įsigyti galite paspaudę čia. Primename, kad ketvirtfinalyje toliau galioja nuolaidos kodas 50OFF, su kuriuo bilietai jums kainuos perpus pigiau.

FIFA.com informacija ir nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS