Neįgaliesiems

Kazachų rinktinės vedlys Taynanas – apie kovą su COVID-19, šeimos reikšmę ir geriausius planetos žaidėjus

„Draugas manęs paprašė sužaisti kontroliniame turnyre Dubajuje 2017 metais, – Kazachstano rinktinei atstovaujantis vartininkas Leo Higuita pasakojo interviu FIFA.com. – Mano komandoje buvo vyresnis vyrukas. Rungtynės prasidėjo… Oho. Jis buvo fenomenalus“.

Vartų sargas tęsė savo pasakojimą toliau.

„Plikas vyrukas, pasirodė, jog 33 ar 34 metų. Pagalvojau, jog gaila, kad jo nepamačiau prieš dešimt metų. Po rungtynių kalbėjome apie tai, paklausiau kiek jam metų. Jis atsakė, jog 24. Mano akys sužibo. Paėmiau telefoną, paskambinau „Kairat“ klubui ir pasakiau, kad jie turi pasikviesti šį žaidėją“.

Tačiau užteks apie Kazachstano rinktinės vartininką-agentą. Paklausykime paties žaidėjo, kuris per kelis metus iš mažai žinomo pusiau profesionalo keliauninko tapo vienu geriausiu savo pozicijos žaidėjų pasaulyje ir viena iš „Sporting“ žvaigždžių, keliaujant iki triumfo UEFA Futsalo Čempionų lygoje.

– Ar pats galite patikėti, kad viskas atsitiko taip greitai?

– Vis galvoju kada pabusiu. Sunku patikėti, tiesiog gyvenu svajonėje. Pasaulio čempionatas… Tai neįtikėtina. Visa organizacija, viskas čia ypatinga. Negaliu apsakyti, kiek daug žinučių gavau, neįmanoma visiems atsakyti. Jaučiu pilnatvę, tačiau šiame turnyre noriu keliauti dar toliau.

– Koks Kazachstano tikslas turnyre?

– Suprantame savo galimybių ribas, bet jaučiamės užtikrintai. Nuo to laiko, kai atvykau į Kazachstaną, nuveikėme tiek daug. Mūsų tikslas – patekti į stipriausių ketvertą. Esame užtikrinti, jog galime tai pasiekti. Žinome, kaip sunku bus, einame žingsnis po žingsnio, tačiau taikomės pasiekti pusfinalį, o ten jau žiūrėsime. Favoritai tie patys – Brazilija, Ispanija, Iranas, Rusija, Portugalija. Nesame tarp jų, tačiau kovojame, kad visus nustebintume, kaip tai padarė Argentina 2016 metais.

– Du įvarčiai pirmose rungtynėse, puikus įvartis ir rezultatyvus perdavimas antrajame. Ko gero, esate labai patenkintas savo pasirodymu šiame pasaulio čempionate?

– Esu labai laimingas, bet dar nesu savo geriausioje sportinėje formoje. Prieš turnyrą susirgau COVID-19, teko praleisti dvi savaites karantine be treniruočių. Buvo tikrai sunku, bet po truputį atsigaunu.

– Jūsų sunui Kaynanui treji. Tėvelį jis stebi per televizorių?

– (apsiašaroja – aut. past.) Atsiprašau, negaliu susilaikyti. Galvojant apie tai sukyla emocijos. Jis visuomet žiūri mano rungtynes, švenčia mano įvarčius Kai esu aikštėje, tai yra dėl jo, dėl šeimos. Žinoma, ir dėl Kazachstano, nes jie leido man pasijausti kaip namuose, jie puikūs žmonės ir to nusipelno.

Tačiau visuomet galvoju apie Kaynaną. Kad kai jis bus pakankamai suaugęs, galėtų pasakyti, jog tėtis žaidė pasaulio čempionate… Sunku apsakyti, kokį pasididžiavimą, emociją man tai suteikia.

– Ką galvojate apie rinktinės vartininką Leo Higuita?

– Higuita – fenomenas. Kaip jis juokauja, jis yra legenda (juokiasi – aut. past.) Tačiau jis iš tikrųjų yra legenda mums, visų idealas. Ne be priežasties jis buvo penkis kartus rinktas geriausiu pasaulio vartininku.

Higuita vartuose mums suteikia labai daug pasitikėjimo. Jis nuveikė neįtikėtinų dalykų dėl futsalo Kazachstane, jis visiškas idealas. Labai gerbiu jį kaip žaidėją, žmogų ir draugą.

– Žaidėte su Higuita ir Guitta. Kuris iš jų geresnis vartininkas?

– Kokia garbė žinoti ir būti žaidus kartu su šiais ypatingais vartininkais. Kai jie yra geroje sportinėje formoje, neįtikėtinai sunku įmušti įvartį jiems, visi tai sako. Kai kurie jų žaidimo momentai ginant vartus nesuvokiami. Man tikrai sunku atsakyti, širdis dalinasi į dvi dalis, tačiau sakyčiau, kad Higuita geresnis, nes jis yra neįtikėtinas su kamuoliu žaisdamas ir kojomis.

– O ką galvojate apie Douglasą?

– Man jis yra geriausias gynėjas pasaulyje, niekas pro jį nepraeina. Jis mūsų geležinis žmogus. Kai turi Douglasą ir Higuita už savęs, tai pati geriausia apsaugos komanda. Douglas – dar vienas kazachų ir pasaulio futsalo idealas, dar vienas įkvėpimas daugeliui žmonių, man taip pat. Kasdien iš jo išmokstu tiek daug, jis – dar vienas fenomenalus žaidėjas.

– Kas, jūsų manymu, yra trys geriausi žaidėjai pasaulyje?

– Mano nuomone – Ferrao, Pito ir Merlimas. Gaila, jog Italija nepateko į čempionatą ir pastarasis negali čia parodyti savo talento. Tačiau, mano nuomone, šie trys yra tie, kurie gali individualiai nuspręsti rungtynių baigtį.

– Pabaigai, jei turėtumėte lažintis – kas laimės „Auksinį kamuolį“ ir kas tamps čempionais?

– Nemanau, kad kas nors gali sustabdyti Ferrao nuo tapimo geriausiu turnyro žaidėju, tačiau tikiu, kad čempionais galime tapti ir mes. Ačiū Dievui, turiu daug tikėjimo. Mano tėvas visuomet mokė tikėti. Brazilija – favoritai, tačiau labai tikiu, kad ir Kazachstanas gali tapti čempionais.

Aštuntfinalyje Kazachstano rinktinės laukia Tailando ekipos iššūkis, rungtynės rugsėjo 23 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. vyks Kauno arenoje,

Bilietus į visas čempionato rungtynes įsigyti galite paspaudę čia. Primename, kad su nuolaidos kodu 50OFF aštuntfinalio etape tebėra taikoma 50 procentų nuolaida.

FIFA.com informacija ir nuotr.;

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS