Ketvirtoji pasaulio čempionato diena: nerezultatyviausios turnyro rungtynės ir minimali Lietuvos skriaudikų pergalė

FIFA pasaulio futsal čempionate po dviejų laisvų dienų į aikštę sugrįžo A ir B grupių ekipos, o tai reiškia, kad sugrįžo ir Lietuvos rinktinė. Deja, Jevgenijaus Ryvkino komandai ir antrasis startas nebuvo rožėmis klotas, tačiau svarbiausias tikslas – patekimas į turnyro aštuntfinalį – dar nėra prarastas.

Ketvirtą varžybų dieną įmušta devyniolika įvarčių ir tai yra mažiausias rezultatas nuo čempionato atidarymo. Kazachstanas, Venesuela ir Rusijos olimpinio komiteto komandos jau gali džiaugtis iškovotais kelialapiais į atkrintamąsias varžybos. Kol kas nei viena komanda savo galimybių dar neprarado.

REZULTATAI

Kosta Rika – Venesuela 0:1

Egiptas – Gvatemala 6:3

Lietuva – Kazachstanas 0:3

Rusijos futbolo sąjungos komanda – Uzbekistanas 4:2

NEREZULTATYVUMO REKORDAS

A grupės rungtynėse tarp Kosta Rikos ir Venesuelos buvo įmuštas tik vienas įvartis ir tai yra pati nerezultatyviausia dvikova per keturias čempionato dienas. Tą vienintelį įvartį buvę Lietuvos rinktinės varžovai įmušė būsimems varžovams, su kuriais šeštadienį aiškinsis trečios vietos likimą.

Nors Venesuela triumfavo vieno įvarčio skirtumu, tačiau galima teigti, kad ši komanda tą padarė pelnytai. Iš pradžių Kosta Rikos gynėjų klaida, vėliau – pačių venesueliečių, dar vėliau prireikė net video peržiūros. Tačiau visais atvejais rezultatas nesikeitė. Iki aštuonioliktos pirmojo kėlinio minutės.

Rungtynių pabaigoje Kosta Rikos treneriai savo vartininką pakeitė penktu žaidėju, komanda perėmė iniciatyvą, viename epizode teisėjams prireikė net video peržiūros, tačiau realios naudos tai neatnešė.

ATSITIESĘS EGIPTAS

Prieš tris dienas tikrą rusų pažeminimą iškentusiems egiptiečiams užteko trijų parų, kad situacija pasikeistų iš esmės. Varžovas (Gvatemala) gerokai žemesnio kalibro, tačiau ir patys Egipto atstovai šį vakarą tikėjo tuo, ką daro. Ypač antrajame kėlinyje.

Pora rimtesnių Gvatemalos išsišokimų buvo tuomet, kai švieslentė rodė 1:1. Vienoje situacijoje vienas preš varžovą iššokęs Centrinės Amerikos komandos narys liko nieko nepešęs, tačiau antrajame kėlinyje po kampinio suklydęs Egipto vartininkas varžovams suteikė galimybę bent kuriam laikui išsiveržti į priekį.

Dar po aštuonių minučių Gvatemala išsiveržė į priekį 3:2, tačiau tuomet prasidėjo šios komandos košmaras – per paskutines keturias minutes Egiptas trimis įvarčiais suvarpė varžovų vartus bei įgijo dviejų įvarčių persvarą. Ir tai nebuvo viskas – pakeitę vartininką penktu žaidėju, gvatemaliečiai praleido įvartį paskutinėmis sekundėmis bei patyrė pirmąją čempionato nesėkmę.

20 SEKUNDŽIŲ

Centrinė lietuviams turo dvikova mūsiškiams prasidėjo tragiškai, mat jau po 20 sužaistų sekundžių kazachai už neapdairumą nubaudė Lietuvos rinktinę ir išsiveržė į priekį.

Tokioje situacijose nesutrikti nėra lengva, tačiau lietuviai nesutriko ir retkarčiais netgi bandė paspausti varžovus. To spaudimo rezultatas – bandymas kuo greičiau pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Kelis kartus tą darė Tomas Bučma, kelis kartus vartininkas Edgaras Žagaras, tačiau visi tie bandymai liko neišnaudoti.

Antrajame kėlinyje kazachai nerealizuoja savo geriausio šanso, o po akimirkos E. Žagaras siunčia kamuolį per visą aikštę ir pataiko į skersinį. Tuomet kazachai dar prašė video peržiūros, tačiau teisėjai sprendimo nepakeitė.

Įpusėjus antrajam kėliniui, lietuviai šiurkščiai suklydo ir už tai buvo nubausti. Nuo tos akimirkos kazachų žaidybinė persvara tapo dar didesnė.

Pralaimėjimas 0:3, žaidžiant su aiškiais grupės favoritais nėra katastrofiškas rezultatas, nes keturios geriausios trečias vietas užėmusios komandos keliaus į atkrintamąsias varžybas. Jei lietuviai nugalėtų Kostą Riką, jų šansai būti tarp tų keturių komandų – pakankamai realūs.

NEIŠNAUDOTAS UZBEKŲ ŠANSAS

Tokio šou, kokį Rusijos olimpinio komiteto komanda surengė prieš tris dienas, pakartoti nepavyko. Apskritai, vienu metu atrodė, kad galima sulaukti didžiausios šių pirmenybių sensacijos.

Rusai į priekį išsiveržė tik įpusėjus pirmajam kėliniui, kai šiurkščiai suklydo uzbekų vartininkas. Tuomet Rusijos olimpinio komiteto rinktinė tapo įdomesnė ir netrukus galėjo tapti visai įdomi. Vis tik, jų nelaimei, video peržiūra neįtikino teisėjų šalinti vieną Uzbekistano rinktinės žaidėjų.

Įgiję dviejų įvarčių persvarą, rusai nurimo. Tuo uzbekai nusprendė pasinaudoti ir dar neįpusėjus antrajam kėliniui, švieslentėje jau buvo 2:2.

Visgi po to dar vieną įvartį tarp kojų praleido uzbekų vartininkas, o po keliolikos sekundžių Artiomas Nijazovas pelnė trečią savo įvartį.

ANONSAS

Šį ketvirtadienį FIFA pasaulio futsal čempionate į kovą stos C ir D grupių komandos. Kaune 18 valandą Portugalijos egzaminuos Saliamono salų futbolininkus, o 20 valandą varžysis Marokas ir Tailandas.

Klaipėdoje 18 valandą pirmosios pergalės sieks Panama ir Vietnamas, o 20 valandą Čekijos rinktinės laukia brazilų iššūkis.

Bilietus į šias bei visas kitas čempionato rungtynes galite įsigyti paspaudę čia. Taip pat primename, jog su kodu 50OFF, perkant bilietus jums bus pritaikyta 50 procentų nuolaida.