Neįgaliesiems

Lietuvos futsal rinktinės narys A. Juchno: „Sužaisti už savo šalį pasaulio čempionate – vaikystės svajonės įgyvendinimas“

Iki pasaulio salės futbolo čempionato laiko lieka vis mažiau. Komandos ruošiasi ir modeliuoja savo žaidimą būsimoms pirmenybėms, o tarp jų – ir Lietuvos rinktinė.

Vienas jos narių Artūras Juchno sako, jog, nepaisant vis tirpstančio laiko iki čempionato pradžios, didesnio jaudulio ekipos stovykloje nesijaučia.

„Asmeniškai kol kas nesijaučia, kad čempionatas artėja, nors jau ir pradėjome pasiruošimą. Tačiau nemanau, kad jau atėjo laikas jauduliui. Aišku įvairių minčių daug, jaučiasi didelė atsakomybė bei noras kuo geriau pasiruošti šiam puikiam renginiui. Su nekantrumu laukiu burtų ceremonijos ir varžybų pradžios.

Lietuvai ir taip jau yra geras rezultatas, kad gali dalyvauti tokiame čempionate. O mūsų kuklus tikslas – žaisti dėl pergalės kiekvienose rungtynėse ir išeiti iš grupės“, – pasakojo A. Juchno.

Jis taip pat teigė, kad čempionate, jei viskas pavyks, bus įgyvendinta ir kone didžiausia jo vaikystės svajonė.

„Tikiuosi, kad po šio čempionato salės futbolas Lietuvoje pasistūmės į priekį. Labiausiai iš čempionato norėčiau pasisemti neįkainojamos patirties bei įgyvendinti vaikystės svajonę – sužaisti pasaulio čempionate už savo šalį.

Kalbant apie palikimą, jei pandemija leis rengti varžybas su žiūrovais, tai atvykę svečiai iš viso pasaulio galės grožėtis mūsų puikia gamta, miestais bei arenomis, kur vyks rungtynės. Žinoma, paliksime žymę ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio salės futbolo istorijoje“, – mintimis dalinosi futbolininkas.

Įdomu tai, kad A. Juchno praeityje vienu metu gana rimtai užsiėmė ne tik salės, bet ir lauko futbolu. Tačiau dabar žaidėjas sako, jog tenka skirti prioritetą tik futsalui, mat tik tokiu būdu galima tinkamai ir pilnai pasiruošti laukiančiam rudens turnyrui.

„Manau, kad lauko ir salės futbolas yra dvi skirtingos sporto šakos. Tad siekiant kryptingai pasiruošti pasaulio čempionatui, visas dėmesys turėtų būti skiriamas tobulinant savo įgūdžius ir supratimą salės futbole.

Žinoma, pasiilgstu lauko futbolo, bet tokio šanso gyvenime daugiau galiu nesulaukti. Turbūt daugumos sportininkų svajonė yra atstovauti savo šaliai pasaulio čempionate“, – teigė A. Juchno.

Vardindamas salės futbolo pliusus žaidėjas akcentuoja tai, jog šiame žaidime – pastebimai didesnė dinamika, kuri gali būti patrauklesnė ir žiūrovams.

„Futsalas patrauklus žiūrovams gali būti dėl daugelio aspektų, bet išskirčiau didesnį įvarčių skaičių nei futbole, greitas atakas, įdomias kombinuotas situacijas, kurios žiūrovams turėtų patikti“, – dėstė žaidėjas.

A. Juchno taip pat sako, jog pastaraisiais metais pastebi augantį susidomėjimą salės futbolu ir Lietuvoje ir tai vadina reikalingu postūmiu ateičiai.

„Žiurovų trūkumas varžybų metu yra juntamas dėl pandemijos sukeltų suvaržymų, tačiau galima pasidžiaugti, jog padidėjo internetinių transliacijų žiurovų skaičius, o tai nuteikia pozityviai ir dėl didesnio susidomėjimo ateityje“, – svarstė Lietuvos rinktinės narys.

A. Juchno taip pat tikisi, kad sėkmingas pasirodymas čempionate tiek jam, tiek ir kitiems rinktinės nariams gali atverti duris į kitą lygį ir dar pajėgesnes komandas.

„Kiekvienam žaidėjui tai yra galimybė pasirodyti ir kažkoks šansas išvykti į geresnį lygį. Asmeniškai ir pats norėčiau išvykti į geresnį lygį, todėl pasaulio čempionatas yra puikiausia galimybė parodyti, kad ir mes mokame žaisti“, – akcentavo futbolininkas.

Pasaulio čempionatas Lietuvoje vyks rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis. Finalinio etapo kovos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS