Neįgaliesiems

Lietuvos rinktinės vartininkas E. Macenis: „Su sirgalių palaikymu galime pasiekti maksimaliai gerą rezultatą“

Iki Lietuvoje šį rudenį vyksiančio pasaulio salės futbolo čempionato laiko lieka vis mažiau – pasiruošimas jau pasiekė paskutinę stadiją, o pirmasis teisėjo švilpuko nuaidės jau rugsėjo 12 dieną.

Rinktinės vartų saugumu čempionate turėtų rūpintis 24-erių vartų sargas Ernestas Macenis, kuriam, kaip ir visai rinktinei, tai bus debiutas tokio rango turnyre.

Kaip pasakojo vartininkas, salės futbolą jis pats atrado dar būdamas itin jauno amžiaus.

„Iš tiesų salės futbolą atradau jau ganėtinai seniai, maždaug penktoje klasėje, vos tik pradėjus žaisti futbolą. Rietave žiemomis treniruodavomės salėje ir su draugais rungtyniaudavome aplinkiniuose turnyruose, kur ir buvo pasiektos pirmosios pergalės, kurios padėjo pamilti futsalą.

Taip pat futsalas išsiskyrė savo dinamiškumu, nenuspėjamumu, greičiais ir, žinoma, man salės futbole tenka daugiau darbo, tad tai labiausiai ir patraukė“, – pasakojo rinktinės narys.

Kaip ir nemaža dalis futbolininkų, E. Macenis kurį laiką derino lauko ir salės futbolą, tačiau šiuo metu apsistojo ties futsalu ir jau ne vieną sezoną atstovauja „Kauno Žalgiriui“ (buvusiam „Vyčiui“).

Ilgą laiką rungtyniaudamas Lietuvoje jis teigė pastebintis vis didėjantį salės futbolo populiarumą.

„Pastaraisiais metais susidomėjimas futsalu Lietuvoje stipriai padidėjo. Lygis tikrai atrodo pagerėjęs, o ir aplinkinių žmonių dėmesys tikrai jaučiamas – bent jau mano aplinkos žmonės visi laukia ir domisi pasaulio čempionatu“, – mintimis dalinosi žaidėjas.

Žiūrovų jis tikisi ir rudenį Lietuvoje vyksiančiose varžybose, aišku, viską nulems tai, kokia šalyje bus situacija su COVID-19 suvaldymu.

„Žiūrovų palaikymas mums bus ypatingai svarbus, tik su jų pagalba galėsime pasiekti maksimaliai gerą rezultatą. Norėtusi, kad situacija iki čempionato dėl viruso kardinaliai pagerėtų ir mus palaikytų pilnos tribūnos, tai tikrai suteiktų dar daugiau jėgų siekiant pergalių prieš varžovus“, – teigė E. Macenis.

Tuo tarpu pasakodamas apie laukiantį pasaulio čempionatą jis teigia, jog turnyro laukia su nekantrumu.

„Laikas iki pasaulio čempionato tikrai, atrodo, tirpte tirpsta, dienos ir savaitės lekia akimirksniu, to laiko pasiruošimui lieka vis mažiau, bet visi su nekantrumu laukiame, kada ateis pirmosios čempionato dienos ir galėsime savo jėgas išbandyti aikštelėje su savo varžovais.

Man atstovauti savo šalai pasaulio čempionate yra didelė garbė. Kiekvieno sportininko svajonė ir tikslas yra rungtyniauti pačiame aukščiausiame lygyje prieš geriausius pasaulio žaidėjus, o tai pavyksta tik nedaugeliui, todėl atstovauti savo gimtajam kraštui tuo pačiu yra ir atsakomybė, kurią prisiima kiekvienas žaidėjas, bet tai kievieną iš mūsų tik skatina tobulėti ir stengtis iš visų jėgų.

Kažkokio papildomo nusiteikimo kaip vartininkui tikrai nereikia, kai dalyvauji pasaulio čempionate motyvacija pasiekia auksčiausią tašką, belieka tik sunkiai ir kantriai dirbti“, – dėstė vartų sargas.

Jis taip pat teigė, jog turnyre svarbiausias tikslas bus sėkmingas visos komandos pasirodymas, o asmeninių tikslų futbolininkas teigė nesikeliantis, nors ir pagalvoja apie savo ateitį.

„Asmeninių lūkesčių neturiu, tiesiog noriu padėti komandos draugams ir visai rinktinei pasirodyti maksimaliai gerai čempionate bei siekti vieno užsibrėžto tikslo, tai – pergalių.

Tuo tarpu kalbant apie asmeninį tobulėjimą, tai visada norisi daugiau ir daugiau, žinoma, nepaisant visko, per pastaruosius metus manau, kad padariau šokią tokią pažangą, bet privalau dar labai daug kur pasitempti ir ką patobulinti, todėl reikia nesustoti ir toliau sunkiai dirbti.

Žinoma, kiekvieno žaidėjo svajonė yra dėti žingsnį į priekį tobulėjant ir galbūt ateityje išvykti rungtyniauti į užsienį, tačiau tai galime padaryti ne vedami asmeninių ambicijų, o kovodami vienas už kitą, žaisdami komandiškai, atiduodami visą širdį dėl komandos ir visos Lietuvos“, – pasakojo vartininkas.

Jis taip pat džiaugėsi, kad turės galimybė būti tokio didžiulio renginio dalimi ir akcentavo, jog tai – puikus šansas parodyti ir Lietuvą gražiausiomis spalvomis užsienio sirgaliams.

„Būti komandos dalimi tokiame turnyre bus nepakartojamas jausmas, kurį prisiminsiminsime ne tik mes, bet ir mūsų draugai, šeima bei kiekvienas lietuvis. Galime sukurti pavyzdinę, debiutinę istoriją, bet tik nuo mūsų pačių priklausys, kokia ji bus.

Bus be galo sunku, bet aš tikiu mūsų komanda, tikiu, jog viskas yra imanoma ir kad kartu galime pasiekti teigiamą rezultatą.

O Lietuvai organizuoti tokio masto čempionatą yra labai didelis viso pasaulio pripažinimas. Juk šalis, kurios tokį turnyrą norėtų organizuoti, būtų net sunku suskaičiuoti, reikia didžiuotis tuo ir stengtis čempionatą padaryti įsimintinu ne tik mums, bet ir visam pasauliui.

Džiaugiuosi, kad mūsų šalis gali organizuoti tokį turnyrą, iš kurio visi gausime patirties bei galėsime parodyti, kokia Lietuva yra nuostabi bei graži“, – baigė E. Macenis.

Čempionatas Lietuvoje vyks nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS