Neįgaliesiems

Paaiškėjo trys iš penkių komandų, kurios atstovaus Azijos zonai pasaulio salės futbolo čempionate Lietuvoje

Azijos futbolo konfederacijos (AFC) Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą dėl komandų delegavimo į šių metų rudenį  Lietuvoje vyksiantį FIFA pasaulio salės futbolo čempionatą.

Primename, kad Azijos salės futbolo čempionatas turėjo vykti dar praėjusių metų pradžioje, tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo atšauktas, o nauja data jam paskirta nebuvo.

Susidarius tokiai situacijai AFC Vykdomasis komitetas išsikėlė kriterijus, pagal kuriuos turėtų būti deleguotos penkios šalys, kurios atstovaus Azijos zonai čempionate.

Pirmasis kriterijus – penkios aukščiausias vietas pastarajame Azijos salės futbolo čempionate (2018 metais) užėmusios komandos, o kitas – pagal specialiai sukurtą taškų sistemą skaičiuojamos sėkmingiausios pastarųjų trijų turnyrų (2014, 2016 ir 2018 metų) komandos.

Sujungus abu kriterijus tapo aiškios trys komandos, kurios rudenį jau tikrai atvyks į Lietuvą. Tai yra Iranas, Japonija ir Uzbekistanas.

Dėl likusių dviejų kelialapių atkrintamosiose varžybose susitiks dar keturios komandos – Irakas, Libanas, Tailandas ir Vietnamas. Burtai, paskirsisiantys šias komandas į dvi poras, bus ištraukti jau kitą savaitę.

Japonijai tai bus penktasis pasaulio čempionatas, Iranui – net aštuntasis, o Uzbekistanas čempionate startuos antrą kartą.

Iranas 2016-aisiais pasaulio čempionate užėmė trečią vietą, Japonija sykį pasiekė aštuntfinalį (2012-aisiais), o vieninteliame savo čempionate 2016-aisiais Uzbekistanas neįveikė grupės etapo.

Finalinis čempionato etapas vyks nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS