Neįgaliesiems

Paragvajaus futsal rinktinė – buvusio legendinio vedama ir rekordinį pasiekimą pagerinti siekianti komanda

Iki Lietuvoje vyksiančio pasaulio salės futbolo čempionato laiko lieka vis mažiau, tad šį sykį pristatoma dar viena į mūsų šalį atvykstanti komanda – Paragvajaus futsal rinktinė.

Paragvajus bus viena iš keturių komandų, kurios čempionate atstovaus Pietų Amerikai – be jų, į Lietuvą atvyks dabartiniai pasaulio čempionai Argentina, daugkartiniai turnyro laimėtojai brazilai ir Venesuela.

Kelialapius į čempionatą komandos dalinosi dar praėjusių metų pradžioje surengtame specialiame atrankos turnyre, kuriame iš viso žaidė 10 komandų.

Grupės varžybose Paragvajus 0:2 nusileido brazilams, tačiau tada 2:1 palaužė Ekvadorą, 5:1 sudorojo Peru ir 4:1 sutriuškino Kolumbiją.

Penkių komandų grupėje užėmę antrą vietą, Paragvajaus salės futbolininkai kitame etape susitiko su Argentina. Jiems buvo pralaimėta 0:2, bet rungtynėse dėl trečios vietos 6:2 buvo sutriuškinti Venesuelos atstovai ir galutinėje įskaitoje buvo užimta trečia vieta.

Jos pilnai pakako, kad Paragvajaus komanda jau septintą kartą šalies istorijoje patektų į pagrindinį čempionato etapą.

Tiesa, per savo dalyvavimo čempionatuose istoriją Paragvajaus ekipa didelių kalnų vis dar nėra nuvertusi – geriausias jų pasiekimas yra čempionate prieš penkerius metus pasiektas ketvirtfinalis, kuriame po pratęsimo teko pripažinti Irano rinktinės pranašumą.

Iki tol komanda du kartus savo pasirodymus baigdavo jau po pirmojo etapo, du sykius – po antrojo, kartą buvo pasiektas aštuntfinalis.

Prie komandos vairo stovi, turbūt drąsiai galima sakyti, legendinis buvęs šalies salės futbolo žaidėjas Carlosas Chilavertas. Pats su savo šalies rinktine dalyvavęs dviejuose pasaulio čempionatuose, po to vietinis numylėtinis stojo prie savo šalies rinktinės vairo ir su ja startuos šį rudenį Lietuvoje.

Įdomu tai, kad C. Chilavertas turėjo startuoti ir trečiajame savo pasaulio čempionate dar būdamas žaidėju, tačiau tam sutrukdė nelemta trauma.

„2012-aisiais jau ruošėmės turnyrui ir prieš tai dar keliavome sužaisti paskutinių dviejų kontrolinių rungtynių į Kazachstaną. Pats tuo metu baigiau atsistatyti po kelio traumos, tad pirmose rungtynėse nežaidžiau, bet grįžau antrosioms, likus dienai iki tol, kol turėjome išvykti į Tailandą, kur ir vyko čempionatas. Pirmavome dviem įvarčiais ir ėjau į kietą kovą dėl kamuolio. Bet tada ant jo nukritau, prispaudžiau savo ranką ir tokiu būdu išsinarinau savo petį. Tai buvo viskas – turėjau atsisveikinti su pasaulio čempionatu“, – kiek anksčiau FIFA.com svetainei buvo pasakojęs specialistas.

Nepaisant to, jis, būdamas kapitonu, vis tiek keliavo su savo rinktinę į pasaulio čempionatą, nes, kaip teigė pats, jis jautė, kad jo buvimas ekipai yra reikalingas. Visgi tada jis jau žinojo, kad nacionalinės komandos marškinėlių daugiau neapsivilks.

Įdomu tai, kad kad praėjus vos keturiems mėnesiams nuo karjeros pabaigos, C. Chilavertas tapo savo šalies rinktinės treneriu

„Nepergyvenau dėl to, kad neturėjau jokios patirties. Sunkumų kildavo tada, kai reikėdavo vadovauti žaidėjams, su kuriais anksčiau kartu žaidėme. Žmonės sakė, kad komandoje reikia naujų veidų, bet aš tikėjau savo vyrukais. Pusė komandos buvo patyrę futbolininkai, kita pusė – jaunimas, kurio amžiaus vidurkis siekia 21 metus“, – atsiminė jis.

Žaidėjo karjeros metu C. Chilavertas rungtyniavo prestižinėse Italijos ir Ispanijos lygose, o dabar, jau būdamas treneriu, gali ir apibūdinti savo treniravimo stilių.

„Esame komanda, kuri mėgsta žaisti su kamuoliu ir jei jo neturėsime, galime šiek tiek prarasti kantrybę. Bet jei nuolat naudosi spaudimo taktiką, kažkada tai gali atsisukti prieš tave patį. Tad norime žaisti protingai ir nuolat sekti žaidimo ritmą pagal tai, kas yra mūsų varžovai“, – akcentavo specialistas.

Ar Paragvajaus komandai pavyks dar labiau pagerinti savo prieš ketverius metus pasiektą rezultatą, sužinosime jau šį rudenį.

Finalinio pasaulio čempionato kovos nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS