Neįgaliesiems

Pasaulio salės futbolo čempionato antra diena: braziliškoji fiesta ir pergalingas Europos čempionų startas

Pirmadienį Kaune ir Klaipėdoje sužaistos dar ketverios FIFA pasaulio futsal čempionato rungtynės, per kurias įmušti 27 įvarčiai. Kaip ir buvo tikėtasi, tikrą fiestą užkūrė daugkartiniai turnyro čempionai brazilai – jie vos per septynias minutes pasauliui parodė savo potencialą.

Taip pat antrąją dieną mus lydėjo Saliamono salas sutriuškinęs Marokas, įspūdingą pirmą kėlinį sužaidę čekai ir gerokai sunkesni nei buvo galima tikėtis portugalai.

REZULTATAI

Marokas – Saliamono Salos 6:0

Panama – Čekija 1:5

Tailandas – Portugalija 1:4

Vietnamas – Brazilija 1:9

RICARDINHO

Į Kauno areną geriausio pasaulio futbolininko Ricardinho susirinkę pažiūrėti žiūrovai kiek galėjo nusivilti. Nepaisant atliktų dviejų rezultatyvių perdavimų, portugalas nebuvo savo paties geriausia versija, o geriausias to pavyzdys – antrojo kėlinio pradžioje neišnaudotas šansas atsidūrus vienam pačiam prie tailandiečių vartų.

Visa Portugalijos rinktinė rungtynes pradėjo itin pasyviai ir už tai buvo nubausti. Po standartinės situacijos Tailandas išsiveržė į priekį ir atrodė, kad bręsta pirmoji turnyro sensacija. Verta pažymėti, kad nepaisant šalto dušo, portugalai nesutriko ir prieš pat pertrauką po jau minėto Ricardinho perdavimo išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje Tailandas viename epizode galėjo darsyk išsiveržti į priekį, tačiau vienas jų žaidėjų nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus. Kad ir kokia būtų banali tiesa, tačiau neįmuši tu – įmuša tau. Portugalai išsiveržė į priekį ir nuo tada buvo galima išvysti gerokai pasikeitusį šios rinktinės vaizdelį, įskaitant ir Ricardinho žaidimą.

POKERIS

Tuo tarpu daugkartiniai pasaulio čempionai brazilai net nespėję deramai sušilti prieš Vietnamą pirmavo 3:0. Du iš tų trijų įvarčių pelnė Ferrao – žaidėjas, kuris, kaip vėliau paaiškės, taps rezultatyviausiu pirmųjų dviejų FIFA pasaulio futsal čempionato dienų žaidėju. Tokį titulą jam suteikė antrojo kėlinio pradžia, kai prie turimo dublio jis per tris minutes pelnė dar du įvarčius.

Ferrao savo rezultatyvų pasirodymą pradėjo nuo to, kai komandos draugas Gadeia atliko skersą perdavimą ir vėliau pokerį įforminusiam žaidėjui teliko „uždaryti“ perdavimą. Vėliau savo šou jis pratęsė individualiu technišku veiksmu įveikęs varžovų gynėją bei prasiskynęs kelią vartų link. Vietnamiečiai ir toliau klydo, o tai Ferrao leido lengvai pelnyti trečiąjį įvartį. Ir galiausiai – dar vienas užtikrintas individualus veiksmas bei pirmasis čempionato pokeris.

MAROKO IR SALIAMONO SALŲ SKIRTUMAI

Afrikos atstovai turėjo realią galimybę po dviejų dienų tapti rezultatyviausia čempionato komanda. Prie tų šešių įvarčių, kurie buvo atseikėti Saliamono Salų futbolininkams, marokiečiai jų galėjo atseikėti mažiausiai dvigubai daugiau.

Varžovų triuškinimą Marokas pradėjo nesužaidus nei dviejų minučių. Nespėję susigaudyti kas įvyko, salų atstovai prasileido varžovų kontrataką ir skirtumas padvigubėjo. Tai buvo pirmieji ženklai link to, kad Marokas įsirašys tris taškus.

Jei Maroko progų realizacija būtų buvusi bent kiek geresnė, ši komanda laisvai po pirmojo turo galėjo turėti žaidėją, kurio sąskaitoje būtų trys įvarčiai. Realybė pasirodė kiek kitokia – Afrikos atstovai neturi nė vieno žaidėjo, kuris savo sąskaitoje turėtų dublį, mat Marokui visus įvarčius mušė šeši skirtingi žaidėjai.

ŽAIDIMAS – SAU, ĮVARČIAI – SAU

Kai komanda pralaimi rezultatu 1:5, dažniausiai nelieka vietos interpretacijoms, kuri komanda buvo geresnė aikštėje. Dažniausiai, bet ne visada. Šio vakaro rungtynės tarp Panamos ir Čekijos kaip tik tokios, kuriose viena komanda mušė tiek, kiek galbūt nebuvo verti, o kiti nuolat skėsčiojo rankomis dėl neišnaudotų progų.

Pirmasis rungtynių įvartis buvo įmuštas sužaidus vos 95 sekundes. Antrasis – dar po dviejų minučių, o trečiasis ir ketvirtasis – neįpusėjus pirmajam kėliniui. Michalas Seidleris jau džiaugėsi hetriku, kol Panama galėjo pasigirti tik tuo, kad „valdė žaidimą“.

Pagal neišnaudotas progas Panamos rinktinė (bent jau virtualiai) kyla į pirmąją vietą pasaulio čempionate. Toks sutriuškinimas galimai neatspindi įvykių aikštėje, o ar komanda yra pajėgi daugiau, mes pamatysime po trijų dienų.

ANONSAS

Antradienį pasaulio futsal čempionate į kovą stos E ir F grupių komandos, kurių susitikimai vyks Vilniuje ir Klaipėdoje. Sostinėje 18 valandą susitiks Serbija ir Iranas, o po jų, 20 valandą, ant parketo žengs pasaulio čempionė Argentina, kuri susitiks su JAV futbolininkais.

Tuo tarpu Klaipėdoje vakarą 18 valandą atidarys Paragvajaus bei Ispanijos akistata, vėliau, 20 valandą, žiūrovų lauks Angolos bei Japonijos kova.

Bilietus į visas pasaulio čempionato dienas galite įsigyti paspaudę čia.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS