Neįgaliesiems

Pasaulio salės futbolo čempionato trečia diena: pabirę įvarčiai ir dar vienas sėkmingas ispanų debiutas

Po antradienį įvykusių ketverių FIFA pasaulio futsal čempionato rungtynių, Lietuvai prisistatė visos 24 rinktinės. Trečioji diena buvo apdovanota įvarčių rekordu (32) bei pirmomis parodytomis raudonomis kortelėmis. Taip pat paaiškėjo, kad geriausia pirmojo turo rinktine tapo Argentina, o Angola ir Japonija gali pasigirti žiūrovams padovanojusios net 12 tikslių smūgių.

 

REZULTATAI

Paragvajus – Ispanija 0:4

Serbija – Iranas 2:3

Angola – Japonija 4:8

Argentina – Jungtinės Amerikos Valstijos 11:0

ISPANŲ SERIJA

Nuo to momento, kai Ispanija pradėjo dalyvauti FIFA pasaulio futsal čempionatuose, ji dar niekada nėra pralaimėjusi pirmų turnyro rungtynių. Iki šio čempionato buvo iškovotos penkios pergalės, o dar dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Aiškiais dvikovos favoritais vadinti Ispanijos salės futbolininkai pirmojo įvarčio į Paragvajaus vartus laukė kiek daugiau nei aštuonias minutes. Tuomet Solano kulnu pelnė įvartį ir praktiškai buvo aišku, kad Europos atstovai šioje dvikovoje pergalės nepaleis.

Besibaigiant kėliniui – idealiai įžaistas kampinis, antrojo kėlinio viduryje – fantastiškas Raulio Gomeso įvartis ir paskutinę minutę pavykusi kontrataka ispanams sukūrė keturių įvarčių pranašumą.

RAUDONOS

Per pirmąsias dvi dienas nebuvo parodyta nė viena tiesioginė raudona kortelė, o dvikovoje tarp Irano ir Serbijos teisėjai jų parodė net dvi. Apskritai, jei būtų sugrįžta į pirmąsias dvi čempionato dienas, vieninteliu pašalintu žaidėju už dvi geltonas korteles buvo Kosta Rikos atstovas Enmanuelis Gamboa.

Tuomet iki dvikovos pabaigos buvo likusios kelios minutės, tad futbolininko netektis galutinei rungtynių baigčiai didelės įtakos nepadarė. Šiuo atveju, Iranas Fakhimzadeho Farhado neteko vos įpusėjus kėliniui. Po ilgų diskusijų teisėjai priėmė sprendimą iranietį šalinti už smūgį alkūne.

Atmosfera kaito ir, nepaisant to, kad Iranas turėjo dviejų įvarčių persvarą, šios rinktinės treneris nusprendė susitelkti ne į žaidimą, o į teisėjų veiksmus. Už tai jis buvo nubaustas geltona kortele.

Antroji rungtynių raudona kortelė buvo parodyta likus žaisti devyniolikai sekundžių iki dvikovos pabaigos. Pakeitę vartininką penktu žaidėju serbai prarado kamuolį, o Slobodanas Rajčevičius, jausdamas realią grėsmę savo vartams, neleistinai sustabdė varžovų ataką. Paskutinės vilties pražanga ir žaidėjo šalinimas iš aikštės.

Pačios rungtynės daugiau mažiau klostėsi pagal Irano rinktinės scenarijų. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, du vienas po kito įvarčiai krito į serbų vartus ir šios komandos treneriai buvo priversti keisti prieš rungtynes sugalvotą taktiką. Vėliau skirtumą sušvelninti pavyko, tačiau išlyginti – ne. Susitikimo pabaigoje komandos apsikeitė įvarčiais ir Iranas šventė pergalę.

AŠTUONIŲ ĮVARČIŲ KĖLINYS

Angola ir Japonija rungtynių pradžioje nežadėjo įvarčių lietaus, todėl antrojo kėlinio vaizdai atrodė kažkas nesuvokiamo. Vidutiniškai kas dvi su puse minutės kritę įvarčiai komandoms garantavo rezultatyviausių rungtynių vardą, o japonams dar ir pergalę keturių įvarčių skirtumu.

Japonija savo pirmą rimtą progą sukūrė sužaidus vos pora minučių, antros teko laukti dar pusę kėlinio ir Azijos atstovai tos progos sulaukė. Ne tik sulaukė, bet ir pasinaudojo ja. Nespėję susigaudyti, kas atsitiko, Angolos atstovai vos po keliasdešimties sekundžių darsyk buvo priversti traukti kamuolį iš tinklo.

Likus trims minutėms iki susitikimo pabaigos, Angolos treneris vartininką pakeitė penktu žaidėju, bet netrukus už tai teko susimokėti. Arthuras de Oliveira technišku smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų vartus bei tapo antrojo pokerio autoriumi šiame pasaulio čempionate.

ARGENTINOS TANGO

Iki Argentinos – JAV rungtynių pagal rezultatyvumą pirmavo Rusijos olimpinio komiteto ir Brazilijos rinktinės. Jos per savo pirmojo turo rungtynes varžovams atseikėjo po devynis įvarčius.

Kad Argentina gali pagerinti šį rezultatą, buvo aišku po penkių susitikimo minučių. Tuomet švieslentėje ties Argentinos pavadinimu degė skaičius 4, o tokiu tempu įvarčių nemušė dar nė viena komanda.

Alanas Brandi prie pergalės pridėjo keturis įvarčius bei po pirmojo turo tapo vienu iš trijų rezultatyviausių čempionato žaidėjų.

ANONSAS

Trečiadienį čempionate į kovą stos A ir B grupių komandos, kurios atidarys antrąjį grupės varžybų ratą. Tai reiškia, kad savo antrąsias rungtynes žais Jevgenijaus Ryvkino treniruojama Lietuvos rinktinė. Mūsiškių varžovu bus Kazachstanas, o rungtynių pradžia Kauno arenoje numatoma 20 valandą. Prieš tai Kaune susikaus Kosta Rikos ir Venesuelos futbolininkai, jų rungtynės – 18 valandą.

Dar du mačai įvyks Vilniuje. 18 valandą laukia Egipto ir Gvatemalos rungtynės, o 20 valandą – Rusijos olimpinio komiteto komandos akistata su Uzbekistanu.

Bilietus į visas čempionato rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS