Po pirmo kėlinio pirmavusi Lietuvos futsal rinktinė nusileido Latvijai

Estijoje surengtame Baltijos futsal taurės turnyre Lietuvos rinktinė sužaidė antrąsias rungtynes. Užvakar 3:0 estus nugalėję lietuviai vakar susitiko su Latvijos futsalo rinktine.

Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 1:0, tačiau nesėkmingas antrasis kėlinys lėmė, kad Lietuva 2:5 nusileido Latvijai ir būtent mūsų kaimynai šiandien turės gerus šansus iškovoti Baltijos futsal taurę, jei antrajame savo mače nepralaimės Estijai.

Kaip ir rungtynėse su estais, taip ir rungtynėse su latviais pirmasis rungtynių kėlinys buvo apylygis. Aktyviai rungtynes pradėję lietuviai atliko kelis smūgius, bet jie buvo atremti.

Po to iniciatyvą perėmė Latvijos rinktinė, tačiau jų smūgius gaudė Ernestas Macenis arba varžovai iš dėkingų vietų smūgiuodavo šalia vartų.

Po Latvijos puolimo bangos atsigavo ir Lietuva. Artėjant pirmojo kėlinio pabaigai gerą šansą turėjo Lukas Sendžikas, bet jis iš arti pataikė į vartininką.

Visgi iki pertraukos lietuviams pavuko pasižymėti. Kamuolį ties aikštės viduriu perėmęs Artūr Juchno pats vienas nubėgo į priekį ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį tarp varžovų vartininko kojų.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Latvija. Nuo pirmųjų jų išpuolių lietuviai apsigynė, bet sužaidus beveik keturias minutes antrajame kėlinyje Latvija rezultatą išlygino.

Po to sekė Lietuvos atsakas, bet su juo gerai susitvarkė latvių žaidėjai, blokuodami mūsiškių smūgius. Kelis stiprius šūvius sugavo ir varžovų vartininkas.

Sužaidus aštuonias minutes į Lietuvos vartus įkrito antrasis įvartis. Varžovai smūgiavo ne itin stipriai, bet dėl rikošeto į smūgį nespėjo sureaguoti E. Macenis ir latviai įsiveržė į priekį.

Tačiau ilgai jie nepirmavo. Jau 30 minutę Lietuvos futsal rinktinė rezultatą išlygino. Deividas Reimaris vienu lietimu tiksliai smūgiavo į vartų kampą ir atstatė „status quo“.

Visgi Lietuvai buvo kritinė 34-oji mačo minutė. Vos per dešimt sekundžių į lietuvių vartus buvo pasiųsti du kamuoliai. Pirmasis buvo įmuštas po gražios atakos, o antrasis – po dar vieno, bet šįkart dar didesnio rikošeto.

Toks nesėkmingas periodas palaužė Lietuvą ir ji 36 minutę praleido dar vieną įvartį, todėl Latvija įgavo trijų įvarčių persvarą.

Dėl to Jevhenijaus Ryvkino treniruojama Lietuvos rinktinė epizodais žaidė su penkiais aikštės žaidėjais, bet sušvelninti rezultato tai nepadėjo.

Iki mačo pabaigos netgi daugiau šansų turėjo Latvija, bet daugiau įvarčių įmušta nebuvo ir rungtynės pasibaigė Lietuvos pralaimėjimu 2:5.