Neįgaliesiems

Portugalijos Futsal rinktinė: Europos čempionai taikosi į pasaulinę šlovę

Portugalijos vyrų futbolo rinktinė šią vasarą gins Europos čempionų vardus, o kita žemyno čempionė gins savo garbę Pasaulio čempionate. Tai – Portugalijos vyrų Futsal rinktinė.

2018 metų Europos Futsal čempionatą laimėję portugalai rugsėjį atvyks pasivaržyti Lietuvoje su stipriausiomis planetos rinktinėmis.

Apie portugalų superžvaigždę Ricardinho jau pasakojome, o dabar susipažinkime ir su pačia Portugalijos komanda.

Portugalams varžybos Lietuvoje bus 6 kartas FIFA planetos pirmenybėse. Pirmuose trijuose finaliniuose turnyruose jie nedalyvavo – pirmą kartą tiesiog nebuvo tarp pakviestųjų, o atrankoje į 1992 ir 1996 metų čempionatus pasirodė itin silpnai. Tai buvo kiek keista, nes visiškai priešingai buvo alternatyviame FIFUSA/AMF organizuojamame pasaulio čempionate, kur portugalai 1991 m. tapo nugalėtojais.

Tačiau vėliau Portugalija susikoncentravo tik į FIFA organizuojamą turnyrą ir tai davė rezultatų – 2000 m. Pasaulio čempionato finaliniame etape Gvatemaloje jie pralaimėjo tik būsimiems finalininkams ispanams ir brazilams, o rungtynėse dėl trečios vietos nukovė Rusiją.

Kiti pasirodymai buvo mažiau sėkmingi – 2004 ir 2008 m. suklupta grupių varžybose, 2012 m. – ketvirtfinalyje. Visus tris kartus tarp pakišusių koją buvo Italija. 2016 m. pusfinalyje portugalai nusileido būsimai čempionei Argentinai ir kovoje dėl trečios vietos po baudinių pralaimėjo Iranui.

Šlovės valanda išmušė prieš trejus metus Europos čempionate. Finale portugalai po pratęsimo įveikė daugkartinę čempionę Ispaniją, kuriai atsirevanšavo už nesėkmę 2010 m. finale.

„Auksinei“ 2018-ųjų kartai artėjantis Pasaulio čempionatas gali būti paskutinis šansas tapti geriausiais pasaulyje, mat komandos žvaigždei Ricardinho rudenį sueis 36-eri.

Kita svarbi rinktinės figūra – Bruno Coelho, kuris įmušė išlyginamąjį įvartį pergalingo finalo pagrindinio laiko pabaigoje ir lemiamą baudinį pratęsime – skaičiuoja 34 metus.

37-eri gegužę sueis ir Pedro Cary, kuris buvo išrinktas į to čempionato simbolinę komandą, 34 metai vasarį sukako gynėjui João Matosui.

Ricardinho ir B. Coelho buvo rezultatyviausi 2018 m. Europos čempionate, o dabar abu jie yra ir komandos draugai klube – kai Ricardinho suviliojo prancūzų klubas ACCS, netrukus ten išvyko ir B. Coelho.

Kiti rinktinės žaidėjai žaidžia Portugalijos lygoje – dažniausiai tai arba „Benfica“, arba „Sporting“. Vienintelė išimtis – gynėjas Andre Coelho, kuris pernai išvyko į „Barcelona“.

Įdomu, jog šis 26-erių žaidėjas – diplomuotas inžinierius. Mokslus jis baigė žaisdamas jungtinėje Minho universiteto ir SC „Braga“ komandoje. Pabaigęs magistro studijas, jis pasirašė profesionalo sutartį su „Benfica“.

Universitetų ir Futsalo ryšys Portugalijoje nemažas: iš 14 žaidėjų, kurie tapo Europos čempionais, aukštąjį mokslą baigė 9. Iš jų 2 turi magistro laipsnį. 

Futsal Čempionų lygoje šį sezoną du Coelho žaidė vienas prieš kitą. A. Coelho su „Barca“ aštuntfinalyje likimas suvedė su B. Coelho ir Ricardinho atstovaujamu ACCS. Pergalę 2:1 šventė Katalonijos klubas.

Iš perspektyvių žaidėjų vilčių portugalams teikia jaunasis Izaquelis Gomesas Te, geriau žinomas kaip „Zicky“. „Sporting“ žaidėjas pernai geriausiųjų jaunųjų pasaulio Futsal žaidėjų rinkimuose pateko į dešimtuką.

Individualiuose apdovanojimuose pastaruosius dvejus metus pirmą vietą laimėjo tik vienas portugalas – geriausiu rinktinių treneriu renkamas rinktinės strategas Jorge Gomesas Brazas.

Edmontone, Kanadoje, gimęs specialistas rinktinei vadovauja daugiau nei dešimtmetį, o prieš tai dar ketverius metus buvo jos asistentu.

J. Brazo vadovaujama rinktinė atrankoje į Pasaulio čempionatą pernai kluptelėjo rungtynėse su Suomija (2:2), tačiau užsitikrino kelialapį į Lietuvą lemiamose rungtynėse užtikrintai įveikdami italus (4:1).

Šiemet portugalai žaidžia atrankos į Europos čempionatą varžybose ir kiek netikėtai po kartą sužaidė lygiosiomis su Čekija ir Lenkija. Tačiau jie vis tiek pirmauja grupėje ir tik nesėkmės prieš turnyro autsaiderę Norvegiją sutrukdytų jiems toliau ginti titulą.

Pasak J. Brazo, komandos tikslas Pasaulio čempionate Lietuvoje – iškovoti medalius.

„Praėjusį kartą iki jų nedaug trūko. Tada dar nebuvome tokie subrendę, kaip dabar. Manau, kad šį kartą galime pasiekti daugiau“, – kalbėjo treneris.

Portugalai atvyks žaisti į Lietuvą rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis. 2021 m. FIFA pasaulio salės futbolo čempionato finalinio etapo kovos vyks Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS