Neįgaliesiems

Portugalijos vartininko linkėjimas sirgaliams: „Privalote pamatyti žaidžiantį Ricardinho“

„Diena, kai užsivilkau rinktinės marškinėlius ir ėjau giedoti himną, man buvo neįtikėtina. Buvau kupinas emocijų ir įtampos“, – debiutines savo rungtynes su Portugalijos salės futbolo rinktine atsiminė vartininkas Eduardo Filipe Sousa.

Debiutas buvo tam tikras galutinis tikslas, kuris vainikavo ilgą ir sunkią kelionę. Sousa su šeima persikėlė į Ispaniją kai jam buvo 12 metų, tuo metu salės futbolas jau buvo jo kraujyje.

„Mano tėtis žaidė lauko ir salės futbolą profesionaliai, tad sportas mano gyvenime buvo nuo mažens. Man salės futbolas patiko visada“, – savo istoriją pradėjo žaidėjas.

Kaip neretai pasitaiko, Edu pirma išbandė lauko futbolą, tačiau ten ilgai neužtruko – žaidėjas greitai suvokė, kad salės futbolas jam yra mielesnis.

„Didįjį futbolą pradėjau žaisti „Eibar“ komandoje, tačiau persimečiau į salės futbolą pradėjęs jį žaisti su savo draugais. Iškart šį sportą pamilau. Supratau, kad čia galiu atremti daug daugiau smūgių nei lauko futbole ir nuspredžiau, kad turiu keltis ten“, – kalbėjo 24-erių vartų sargas.

Savo karjerą jis pradėjo „CD Debabarrena“, tada persikėlė į „Zierbena FS“ komandą Baskų krašte, o 2017-aisiais sukirto rankomis su „Osasuna Magna“ klubu, kuris žaidžia aukščiausioje Ispanijos lygoje.

Jo karjera tada pradėjo kilti aukštyn ir 2019-2020 metų sezone, jau atstovaudamas „Vina Albali Valdepenas“ ekipai, buvo pripažintas geriausiu Ispanijos čempionato vartininku. Būtent tame sezone jis su komanda pasiekė Ispanijos lygos finalą bei debiutavo Portugalijos nacionalinėje rinktinėje.

„Palikau „Osasuna Magna“ komanda, nes joje negavau tokių šansų, kokių norėjau. Galų gale viskas susiklostė taip, kad turėjau puikius metus, laimėjau apdovanojimą ir buvau pradėtas kviesti į Portugalijos rinktinę“, – kertinius metus atsiminė žaidėjas.

Įtvirtinęs save kaip vieną geriausių vartininkų Ispanijos lygoje, Edu dabar sieks palikti savo žymę ir Portugalijos rinktinėje bei iškovoti pagrindinio vartininko vietą artėjančiame pasaulio čempionate. Užduotis nebus lengva, mat jo kelyje stovi du legendiniai šalies vartininkai – 38-erių Bebe bei 35-erių Andre Souza. Nepaisant visko, Edu jaučia didžiulę pagarbą savo vyresniems kolegoms už tai, kaip jis buvo priimtas į nacionalinę rinktinę.

„Rinktinėje konkuruoju su dviem absoliučiomis legendomis, dviem veteranais, kurie rinktinei atstovavo daugybę metų. Nuo pat pirmos dienos jie man sakė stengtis ir imtis iniciatyvos.

Jie man akcentavo, kad į rinktinę patekti yra labai sunku ir jei aš esu čia – tam yra gera priežastis. Abu jie mane puikiai sutiko ir priėmė į didžiulę šeimą, kokia esame. Jaučiuosi tarsi namie ir labai ramiai.

Aie supranta, kad neina jaunyn, tačiau tai visiškai nesusiję su jų pasirodymų lygiu. Malonu sakyti, jog esu kitas eilėje, tačiau taip pat žinau, jog „Sporting“ ir „Benfica“ komandose yra daug jaunų ir puikių vartininkų, kurie taip pat bandys prasimušti aukštyn. Turiu dirbti labai sunkiai, jei noriu dalyvauti pasaulio, Europos čempionatuose ar kituose turnyruose“, – svarstė žaidėjas.

Artimiausia stotelė – Lietuva, kur portugalai atvyks kaip Europos čempionai.

„Pasaulio čempionate turėti tokį statusą yra tikrai svarbu. Būsime labiau atsipalaidavę, kupini pasitikėjimo ir taip pat turėsime būti gerbiami kitų komandų“, – mintimis dalinosi Edu.

Praėjusiame pasaulio čempionate 2016-aisiais užėmę ketvirtą vietą, šiemet portugalai sieks dėti žingsnį į priekį ir po ilgo laukimo pasiekti finalą.

„Reikia šiek tiek sėkmės. Kai atiduoti visas jėgas, o kamuolys vis tiek nenori skrieti į vartus, negali daryti nieko kito, bet tik kitą kartą stengtis dar labiau. Didelį žingsnį į priekį jau dėjome tapdami Europos čempionais, dabar turime daug pajėgių žaidėjų ir sieksime rodyti, kad nusipelnome būtų įvardinami vienais favoritų, nes kausimės tikrai kietai“, – kalbėjo futbolininkas.

Pasaulio čempionato C grupėje portugalai yra aiškūs favoritai, tačiau gali tikėtis rimtos kovos – jų varžovai bus Tailandas, Marokas ir Saliamono salos.

„Tai gali būti mažiau žinomos komandos, bet šiuo metu skirtumas tarp komandų yra labai sumažėjęs, tad gali būti visko. Komandoms, apie kurias žinai mažiausiai, pasiruošti yra sunkiausia, o tai daro jas dar labiau pavojingomis. Pasaulio čempionate problemų sukelti gali bet kuri komanda“, – teigė žaidėjas.

Paklaustas apie savo galimybes rinktinėje, Edu spinduliavo optimizmu.

„Žaidžiu geriausioje pasaulio lygoje, tad turiu neblogus šansus“, – teigė jis.

Jis taip pat sakė, jog pasaulio čempionų titulas portugalams būtų istorinis.

„Tai mums būtų išties istorinis pasiekimas. Tai pakeistų mūsų šalies salės futbolą ir tai, kaip žmonės į jį žvelgia visiems laikams“, – mintimis dalinosi vartų sargas.

Pokalbį vartininkas užbaigė linkėjimu sirgaliams, kurie galės rungtynes stebėti arenoje.

„Jie privalo stebėti Ricardinho. Jis toks yra vienintelis, geriausias žaidėjas salės futbolo istorijoje ir tikrai naudinga pamatyti jo rungtynes vien dėl to, kad aikštėje bus jis.

Tačiau stebėti verta visas čempionato rungtynes, nes jose visada būna staigmenų. Fanams tai itin patiks“, – sakė Edu.

Pasaulio čempionatas Lietuvoje vyks nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos, finalinio etapo rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Bilietus į visas čempionato rungtynes galite įsigyti FIFA.com/tickets.

FIFA informacija ir nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS