Neįgaliesiems

RSC „Anderlecht“ seminare – dėmesys žaidėjų atletiniam rengimui

Spalio 9-ąją Lietuvos futbolo akademijų atstovai dalyvavo RSC „Anderlecht“ seminare apie žaidėjų atletinio rengimo principus ir darbo pobūdį.

Tai tapo ketvirtąją šiemet RSC „Anderlecht“ akademijos vykdomo seminarų ciklo tema Lietuvos futbolo akademijoms, kurios dalyvauja „Anderlecht“ ugdymo programoje.

Seminaro dalyviams išsamiai pristatyta bazinė medžiaga apie individualų ir komandinį fizinį rengimą, traumų prevenciją, žaidėjų testavimo principus, kūno vystymo periodiškumą ir kt.

Įspūdžiais apie seminaro temą pasidalino LFF atletinio rengimo treneris Marius Čeliauskas.

– Išnagrinėjus penktadienio seminaro medžiagą, kokių joje įžvelgėte naujų idėjų, kuriems aspektams „Anderlecht“ akademija sutelkė padidintą dėmesį?

– „Anderlecht“ atstovai pristatė atletinio rengimo principus, pagal kuriuos jie ruošia žaidėjus. Esminis demesys buvo kreiptas į tai, kada ir kokias fizines ypatybes ugdyti: maksimalų greitį, jėgą, galingumą, ištvermę, koordinaciją. Taip pat išskirtinis dėmesys individualumui, traumų prevencijai. Džiugu, kad belgų filosofija labai artima mūsų požiūriui, kurį jau taikome dirbdami su Lietuvos jaunimo rinktinių žaidėjais. Dabar turime norą, kad ši filosofija būtų įdiegta į vietines akademijas, kurios dirba pagal „Anderlecht“ programą.

– Palyginus su esamu atletinio rengimo įdirbiu Lietuvoje, Jūsų nuomone, kokie rengimo elementai Lietuvos futbolo akademijose yra pakankamai išvystyti, o kuriuos reiktų ženkliai patobulinti?

– Manau, Lietuvoje šiuo klausimu esame atsilikę, nes dar ne visos akademijos turi nuosekliai dirbančius atletinio rengimo trenerius. Tad pirmas žingsnis, kad atsirastų pastovūs specialistai ir tuomet pradėti nuosekliai ir vieningai rengti žaidėjus, atsižvelgus į visas rekomendacijas, kurios buvo pateiktos šiame internetiniame seminare.

– Kokie tolimesni Jūsų veiklos žingsniai, siekiant pritaikyti „Anderlecht“ akademijoje taikomo žaidėjų atletinio rengimo gaires?

– Parengti vietinių futbolo akademijų veiklos ir trenerių mokymo planą, taip pat toliau bendrauti ir bendradarbiauti su „Anderlecht“ specialistais.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS