Salės futbolo klasika: Argentina – Brazilija. Kam atiteks kelialapis į finalą?

Prieš penkerius metus Kolumbijoje vykusiose FIFA pasaulio salės futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynėse čempiono titulą gynę brazilai po baudinių serijos nusileido Iranui ir tokiu būdu labai ankstyvoje čempionato fazėje baigė pasirodymą.

Tai reiškė, kad po aštuonerių metų brazilų dominavimo pasaulis turės naujus salės futbolo čempionus. O jais tapo tiek ketvirtfinalyje (į Egipto vartus), tiek pusfinalyje (į Portugalijos vartus), tiek finale (į Rusijos vartus) po penkis įvarčius sumušę Argentinos salės futbolininkai.

Būtent argentiniečiai mūsų šalyje ir siekia apginti čempiono titulą. O kad taip įvyktų, jiems reikia įveikti dar du barjerus, iš kurių pirmasis – penkiskart pasaulio čempionų brazilų.

Brazilijos rinktinės kelias į pusfinalį grupių turnyre buvo gana nesudėtingas. Iš pradžių 9:1 sutriuškintas Vietnamas, vėliau – 4:0 Čekija, dar vėliau – 5:1 Panama. Sumušę 18 įvarčių, brazilai tapo rezultatyviausia turnyro komanda grupių turnyre. Maža to, jų lyderis Ferrao su septyniais tiksliais smūgiais užsiropštė į rezultatyviausių turnyro žaidėjų viršūnę.

Argentina grupių turnyrą taip pat baigė pergalingai. Tiesa, šios rinktinės kelias, skirtingai nei Brazilijos, nebuvo toks lengvas. Be abejo, išskyrus debiutines rungtynes su Jungtinių Amerikos Valstijų komanda, kuri buvo sutriuškina 11:0. Šioje dvikovoje keturis kartus pasižymėjo Brandi, kuris iki šiol išlieka pretendentu į rezultatyviausio futbolininko titulą. Tolesniame grupės kelyje argentiniečiai vargo ir su serbais (4:2), ir su Iranu (2:1).

Aštuntfinalio etape Argentina po uraganinio antro kėlinio pervažiavo Paragvajų (6:1), o brazilai turėjo labai daug darbo prieš kantriai žaidusius japonus. Ferrao šioje dvikovoje įmušė septintąjį įvartį ir dar labiau pagerino savo pozicijas kovoje dėl rezultatyviausio žaidėjo titulo. Japonai likus dviem minutėms sušvelnino atsilikimą iki minimumo, tačiau pakeitę vartininką penktu žaidėju paskutinėmis rungtynių akimirkomis praleido dar vieną įvartį ir pralaimėjo 2:4.

Dar sudėtingiau brazilams klostėsi ketvirtfinalio etapas, kuriame buvo įmuštas tik vienas įvartis. Jis buvo įmuštas įpusėjus pirmajam kėliniui, kai Rodrigo sėkmingai realizavo baudos smūgį. Vėliau marokiečiai dėjo milžiniškas pastangas rezultatą išlyginti, tačiau tos pastangos buvo bevaisės. Tai buvo pirmos brazilų čempionato rungtynės, kuriose jie negalėjo vadovautis principu „įmuškite, kiek galite, o mes įmušime tiek, kiek norėsime“.

Įmušti kiek norėjo ketvirtinfalio etape nepavyko ir Argentinai. Apskritai, per visą tų rungtynių pirmąjį kėlinį nebuvo įmuštas nei vienas įvartis. Vėliau Argentinos ir Rusijos futbolo sąjungos komandos apsikeitė įvarčiais ir galiausiai nukeliavo iki baudinių serijos. Pirmosios ir vienintelės šiame čempionate. Tos baudinių serijos herojumi tapo Argentinos vartininkai, sugebėję atremti net tris varžovų mėginimus.

Ar vartininko pastangų prireiks ir pusfinalio etape, sužinosime jau greitai.

*****

Jau šįvakar Kauno arenoje laukia įspūdinga akistata tarp Brazilijos ir Argentinos rinktinių pasaulio čempionato pusfinalyje. Rungtynės Kauno arenoje prasidės 20 valandą, tad kviečiame atvykti ir išvysti šį futbolo spektaklį savo akimis.

Bilietus į šias ir finalinės dienos rungtynes įsigyti galite paspaudę čia. Primename, kad su nuolaidos kodu 50OFF pusfinalyje jums bilietai kainuos perpus pigiau.