Neįgaliesiems

Teisėjai ruošiasi FIFA Futsal Pasaulio čempionatui: startavo naujas projektas

FIFA pirmą kartą įgyvendina Futsal teisėjų pasiruošimo pasaulio čempionatui projektą – 76 potencialūs kandidatai pradėjo pasiruošimą čempionatui, o visi arbitrai, kurie teisėjaus čempionate, bus paskirti rugpjūtį.

Projektas „Kelias į Lietuvą 2021” tapo realybe dėl vizijos ir pastangų, kurias įdėjo FIFA Teisėjų komiteto pirmininkas Pierluigi Collina ir FIFA teisėjų vadovas Massimo Busacca. Jų lyderystė padėjo suburti Futsal teisėjų specialistų grupę (po vieną kiekvienoje konfederacijoje). Grupė kūrė strateginį planą tobulinti, treniruoti ir ruošti geriausius Futsal teisėjus galimybei dirbti aukščiausio lygio varžybose – FIFA Pasaulio čempionate.

Procesas prasidėjo prieš metus. Minėta specialistų grupė pasiūlė pakeitimus Futsal žaidimo taisyklėse, kad jos būtų patogesnės žaidėjams ir teisėjams. Svarbu pažymėti, kad šiame procese dalyvavo ir kompetentinga Futsal trenerių ir žaidėjų grupė. Šis taisyklių peržiūrėjimas užtruko valandų valandas – vyko susirinkimai ir rungtynių situacijų analizavimas siekiant, kad Futsal taisyklės būtų aiškinamos vienodai ir nuosekliai.

Paskutine projekto „Kelias į Lietuvą 2021“ dalimi tapo 76 FIFA Futsal teisėjų kandidatų įtraukimas. Kandidatai (10 moterų ir 66 vyrų) atrinkti iš 52 šalių bei visų konfederacijų. Nepaisant iššūkių, kuriuos sukėlė COVID-19 pandemija, FIFA pavyko pasiūlyti kursus nuotoliniu būdu skirtingų žemynų kandidatams į teisėjus. Kursais siekiama teisingo ir nuoseklaus taisyklių pritaikymo. Pasitelkę platų vaizdo įrašų katalogą instruktoriai pradėjo teisėjams tiekti naujausią metodiką ir uždavinius. Per artimiausius mėnesius iki čempionato numatyti įvairūs išsamūs kursai (tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai). Visa tai padės užtikrinti, jog teisėjai būtų pasiruošęšiemet Lietuvoje vyksiančiame čempionate švilpti užtikrintai ir priimti tokius sprendimus, kurių reikalauja elitinis lygmuo.

„Projektas „Kelias į Lietuvą 2021“ – pirmas toks FIFA geriausių Futsal teisėjų pasiruošimo projektas. Tai atspindi FIFA dėmesį siekiant geriausio teisėjavimo lygio elitinėms Futsal varžyboms“, – sakė Futsal dalį prižiūrintis FIFA Teisėjų komiteto narys Brianas Hallas.

„FIFA siekia Pasaulio čempionatui atrinkti tik pačius geriausius teisėjus. Dedamos visos pastangos apmokyti kandidatus, o darbas prasidėjo iki pirmųjų rungtynių likus 9 mėnesiams. Šiame kelyje į Lietuvą teisėjų laukia psichologiniai ir fiziniai iššūkiai. Jie turės užsitarnauti teisę įžengti į aikštę Lietuvoje. Norime pasiekti, kad jie vieningai ir nuosekliai priimtų sprendimus ir vadovautų rungtynėms“, – pažymėjo Hallas.

Rugpjūtį iš 76 kandidatų bus pasirinkti 38 arbitrai. Jie ir dirbs rungtynėse per svarbiausias pasaulyje Futsal varžybas.

FIFA Futsal Pasaulio čempionato finalinio etapo dvikovos vyks Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje nuo 2021 m. rugsėjo 12 iki spalio 3 d.

fifa.com informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS