Neįgaliesiems

Vienas Portugalijos rinktinės lyderių prieš finalą: „Dėl čempionų titulo Portugalijai atiduosime viską“

Joao Matošas pasijautė tarsi įkopęs į Everestą. Trečią kartą per šešias dienas jam prireikė žaisti pratęsime. Emociškai dramatiškose rungtynėse Kaune jam džiaugsmas keitė nusivylimą ir atvirkščiai.

Galutinė emocija buvo euforija. Joao padėjo portugalams pasiekti iki tol neįveiktas aukštumas – jie pirmą kartą pasiekė FIFA pasaulio salės futbolo čempionato finalą.

Praėjusią vasarą jis kaip Lisabonos „Sporting“ kapitonas rėžė ugningą kalbą rūbinėje prieš UEFA futsal čempionų lygos finalą su „Barcelona“ klubu ir portugalai tą mūšį laimėjo. Dabar patyręs žaidėjas bandys įkvėpti rinktinę kitam labai svarbiam mūšiui – kovai dėl aukso medalių pasaulio čempionate.

FIFA.com svetainei J. Matošas papasakojo, ką reiškia pasiekti finalą, apie varžovę Argentiną ir komandos rezultatyviausią žaidėją Pany.

 Ką galvojate apie laimėtas rungtynes prieš Kazachstaną pusfinalyje?

– Tai buvo labai sunkus pusfinalis. Aš labai įsitraukiu į rungtynes, bandau padėti komandai kiek įmanoma labiau tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Praleidus įvartį likus 46 sekundėms pratrūkau. Tuomet, kai buvo mušami baudiniai, prisiminiau 2016 m. rungtynes dėl trečios vietos Kolumbijoje. Neįmušiau baudinio ir tai kainavo Portugalijai medalį. Dabar po baudinių laimėjome ir užsitikrinome vietą pasaulio čempionato finale. Visa tai išsunkė. Po rungtynių buvau visiškai išsekęs – fiziškai ir psichologiškai.

– Koks jausmas būti pasaulio čempionato finale?

– Dirbome labai labai sunkiai norėdami pasiekti šį lygį, tiek žaidėjai, tiek ir trenerių štabas. Didžiausias mūsų darbo vaisius – laimėtas Europos čempionatas, o dabar esame pasaulio čempionato finale. Čia standartai dar aukštesni, kitų komandų ūgtelėjimas – neįtikėtinas. Visos rungtynės yra labai, labai sunkios, tris kartus žaidėme pratęsimą. Mums pavyko laimėti rungtynes užsidegimu, individualiu meistriškumu ir taktika. Dabar turime galimybę įsirašyti į istoriją. Esame pasiruošę atiduoti viską dėl to, kad Portugalija taptų čempione.

– Ar svajojote apie trofėjų?

– Svajojau labai labai daug. Laimėjau visus didžiausius titulus, išskyrus pasaulio čempionatą, ir šiuo aspektu nesu vienintelis toks Portugalijos rinktinėje. Pasaulio čempionatas – kiekvieno žaidėjo karjeros viršūnė. Save įsirašai į istoriją visiems laikams. Padėti savo šaliai tapti pasaulio čempionate būtų geriausias momentas mano karjeroje. Neabejoju, jog tai pasakytų ir visi kiti.

– Ką manote apie Pany žaidimą šiame turnyre?

– Pany – mano komandos draugas, gerai sutariame ir esu pakankamai geroje pozicijoje, kad galėčiau pasakyti, jog manęs nė kiek nestebina jo pasirodymas. Neabejoju, jog jis yra vienas geriausių žaidėjų pasaulyje. Jis labai universalus, turi neįtikėtiną talentą, yra stiprus fiziškai, sunkiai dirba. Jis galbūt net neįsivaizduoja, kokį potencialą turi, tiesiog gąsdinantį. Jis Portugalijos komandai čia buvo lemtingas veiksnys. Nesvarbu, prieš ką žaidėme – jis visuomet pasireikšdavo. Nebūčiau nustebęs, jei jis laimėtų Auksinį kamuolį (skiriamą geriausiam žaidėjui – red. past.), nes jis jo nusipelnė.

– Ką galvojate apie varžovę finale – Argentiną?

– Tai – labai konkurencinga komanda. Konkurencingumu jie yra kitame lygyje nei bet kuri kita pasaulio komanda, dėl to neabejoju. Įveikti Argentiną nepaprastai sunku, retai gali pamatyti juos žaidžiančius prastai. Todėl jiems taip gerai sekėsi paskutiniais metais, todėl jie yra pasaulio čempionai. Tai labai gerai organizuota komanda, jie padarė mažiau klaidų nei bet kuri kita komanda.

Jie turi puikių žaidėjų, tačiau manau, jog didžiausia jų jėga yra kolektyve, dvasioje. Bet mes esame Europos čempionai ir labai užtikrinti. Atvirai kalbant, nemanau, kad čia yra favoritai.

– Kas laimės finale?

– Tai sportas, tai finalas. Tokiose rungtynėse visko būna, labai pasitikime savo treneriais, jų taktika. Komandoje turime didelį pasitikėjimą savimi, esame labai susikaupę. Turime unikalią galimybę ir galiu pasakyti taip: Argentinai prireiks sužaisti įspūdingai, nes mes dėl Portugalijos šanso tapti čempionais atiduosime viską.

*****

Jau šiandien finišuoja pasaulio čempionato finalas – 18 valandą Kauno arenoje akistatoje dėl trečios vietos susitiks Brazilijos ir Kazachstano rinktinės, o 20 valandą dėl nugalėtojų taurės susitiks Argentina ir Portugalija.

Bilietus į finalinės dienos rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

FIFA.com informacija, Portugalijos futbolo federacijos nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS