Neįgaliesiems

Vietnamo salės futbolininkai Lietuvoje tikisi pakartoti 2016-ųjų sėkmę

Nepaisant to, kad Lietuvoje startavęs pasaulio salės futbolo čempionatas yra vos antrasis Vietnamo istorijoje, ekipos kapitonas Tran Van Vu tikisi, jog komandai pavyks pakartoti 2016-aisiais užfiksuotą sėkmę.

Prieš penkerius metus pirmą kartą tokiame turnyre žaidusi Vietnamo komanda vertė visus kilnoti antakius iš nuostabos ir jau pirmu bandymu iškopė į atkrintamąsias. Pirmame mače jie 4:2 nugalėjo Gvatemalą ir tai buvo rezultatas, kuris jiems atvėrė duris žengti tolyn kaip vienai iš geriausių trečias vietas grupėse užėmusių komandų. Tam nesutrukdė ir pralaimėjimai Paragvajui (1:7) ir Italijai (0:2).

Šiemet jų varžovai grupėje ir vėl bus ne ką silpnesni – penkis kartus pasaulio čempionai brazilai ir Čekijos bei Panamos komandos, tačiau rinktinės kapitonas dar kartą pakartojo besitikintis, kad jo komanda gali kautis dėl patekimo į kitą etapą.

„Nereikia nė sakyti, patekome į tikrai stiprią grupę ir mūsų varžovai bus stipresni, nei buvo prieš penkerius metus Kolumbijoje. Tačiau mes nebesame naujokai ir su mūsų sukaupta patirtimi tikimės, jog pavyks pakartoti mūsų jau užfiksuotą sėkmę“, – bendraudamas su FIFA.com sakė 31-erių futbolininkas.

Brazilai ir čekai yra įvardinami kaip aiškūs grupės favoritai, tad Vietnamui reikės tikėtis iškovoti svarbią pergalę tarpusavio akistatoje su Panama.

„Brazilijos komanda yra aiški lyderė, Čekija taip pat yra stipri, mat atrankoje nugalėjo italus. Tačiau Panama yra tame pačiame lygyje, kaip ir mes. Mūsų trenerių štabas paruoš tinkamą planą prieš kiekvieną komandą ir turėsime kautis dėl geriausio įmanomo rezultato“, – akcentavo žaidėjas.

Staigus augimas

Vietnamo pakilimas ir tapimas viena iš stipriausių Azijos regiono komandų buvo tikrai staigus. Anksčiau vargę net regioniniuose turnyre, 2016-ųjų Azijos čempionate jie pateko tarp keturių stipriausių komandų ir taip iškovojo istorinį kelialapį į pasaulio čempionatą.

To Azijos čempionato ketvirtfinalyje jie po baudinių serijos eliminavo tuometinius čempionus japonus.

„Tose rungtynėse visą laiką turėjome kautis, o pergalė mūsų sirgaliams suteikė neapsakomo džiaugsmo. Sulaukėme daugybės sveikinimų žinučių ir tą naktį negalėjome užmigti. Supratome, kad Vietnamo salės futbolas tarptautiniame lygyje žengė didelį žingsnį į priekį“, – atsiminė Tran Van Vu.

Gerą formą kapitonas pratęsė ir pačiame pasaulio čempionate, kai savo įvarčiu įtvirtino žymiąją pergalę prieš Gvatemalą.

„Tą akimirką tikrai mėgavausi galėdamas atstovauti savo šaliai pasaulio čempionate. Prieš rungtynes išsirikiuoti aikštėje ir giedoti savo šalies himną buvo tikrai emocinga. Žinoma, džiaugiausi ir įmušęs tą baudinį.

Mūsų sėkmė tame čempionate padarė didelę įtaką salės futbolo raidai mūsų šalyje. Dabar jis tampa vis populiaresnis, daugiau dėmesio bei susidomėjimo iš rėmėjų bei sirgalių sulaukia ir mūsų vietinis čempionatas, kai kuriose mokyklose salės futbolas yra privaloma pamoka“, – mintimis dalinosi Vietnamo rinktinės kapitonas.

Ispaniški saitai

Norėdami pakelti savo salės futbolo lygį, Vietnamo salės futbolininkai siekia megzti ryšius su stipriosiomis komandomis, kaip, pavyzdžiui, Ispanija. Štai Bruno Garcia Formoso buvo pirmasis ispanų treneris, vedęs komandą 2016-ųjų pasaulio čempionate. Vėliau rinktinės vairą perėmė Miguelis Rodrigo, buvęs Peru rinktinės treneris, kuris Vietnamo komandai vadovavo nuo 2017-ųjų iki 2019-ųjų.

Net ir asmeniniu atžvilgiu Tran Van Vu gavo nemažą įkvėpimą iš Ispaniško salės futbolo, praleidęs trumpą laiką „Parrulo FS“ komandoje. Kiek anksčiau jis šešis kartus tapo savo šalies čempionu, o 2019-aisiais nuomos pagrindais išvyko būtent į Ispaniją.

„Esu labai dėkingas savo klubui, kad padėjo man iškeliauti į Ispaniją. Su komandos draugų ir trenerių pagalba greitai apsipratau su nauja šalimi ir per pusantro mėnesio gavau naudingos patirties“, – sakė žaidėjas

Šiuo metu rinktinei vėl vadovauja vietinis specialistas – Pham Minh Giang, kuris netrumpą laiką asistavo Ispanijos treneriams. Būtent jo vadovaujama rinktinė dviejų rungtynių serijoje eliminavo Libaną ir garantavo sau grįžimą į pasaulio čempionatą.

„Treneris įrodė, kad yra tinkamas specialistas vesti mus į pasaulio čempionatą. Jo rinktinėje yra daug jaunų žaidėjų, kurie turi tiek įgūdžius, tiek mąstymą. Kaip kapitonas, noriu jiems padėti savo patirtimi ir prisidėti prie gerų komandos rezultatų“, – sakė rinktinės kapitonas.

Pasaulio čempionatas Lietuvoje vyksta nuo rugsėjo 12 iki spalio 3 dienos, finalinio etapo mačai bus žaidžiami Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje.

Bilietus į visas turnyro rungtynes galite įsigyti paspaudę čia.

FIFA.com informacija, Vietnamo futbolo federacijos nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS